Honda CRF 450X (2005)

Aktualizováno 13.11.2017

450ccm, 41kw(?) japonská jistota. Snad bude sloužit dlouho a spolehlivě

Husqvarna TE 450: důvod neuveden
Husaberg FE 450: důvod neuveden

První dojmy - Zatim jsem nalej asi 3mth, takže dojmy teprve vstřebávam. Oproti DR ukrutná pila. Ale to vlastně oproti spustě motorek :). oproti Husqvarně působí robustnějšim a podsaditějšim dojmem. Sedlo pohodlný v rámci možností ostrejch endur. Takže vůbec :)

Motorku bych doporučil pro - začátečníkům, důchodcům, dětem, holkám, prostě všem :))

Doplňky na motorce - Chrániče páček, komplet Youshimura, hydraulická spojka Magura, kryt předního kotouče

Vždycky jsem chtěl ostrou a tak sem si jí 7.8.2017 konečně pořídil. Další varianty byla TE 450 a FE 450, ale nakonec jsem sáhnul po jistotě od Hondy. Jinak mě nenapadá co k tomu říct. Prostě závoďák na papírech. Nemá nic, co neni bezpomnínečně nutný pro rozjetí motoru a udržení se na silnici, takže žádný blinkry, zrcátka a podobný přežitky. Lauf komplet od yoshimury - dost návykovej zvuk. Lehká, silná vodí se jako kolo. Akorát, že to kolo hoří, vy hoříte a všechno okolo taky hoří. 1,2,3, pořád záda na originál převod (13/51). Nadruhou stranu, pokud člověk nechce a neblbne s plynem, tak se dokáže chovat celkem klidně. Možná by jí slušela 6ti kavltová převodovka. Sedlo o tvrdostí odpovídající výrobě z Chucka Norrise. Jinak jsem zatim žádnej větší nedostatek nespozoroval. Na silnici gumy mizí před očima, takže se jí radši vyhybat. Časem doplnim další zkušenosti a fotky. :)