Jawa 350/360 panelka (1968)

Vlastník Tony001
Vloženo 12.8.2017
Aktualizováno 12.8.2017

Jawička červená, prostě klasika

První dojmy - Po citlivé částečné renovaci- nové výfuky, kolena, ráfky, pneu, baterka. Přeleštěný motor, nový karburátor, ostatní pouze vyčištěno, seřízeno. Jinak vše ostatní původní, včetně laku. Aktuálně tahá PAV-41, taky v původním patinovém stavu.

Doplňky na motorce - PAV-41

Zachráněný stroj před zchátráním a kovošrotem.
Zakoupen od starého pána, který s ním dlouhá léta jezdil každodenně do práce.

sekáčmagor
sekáčmagor napsal 12.09.17 v 06:57 9b.

Moc pěkná a opravdu citlivě opravená jen nechápu tu módu dávat dohromady Jawy s přilbou VB.Pokud někdo jezdí s bývalou policejní Jawou ta je to dobré ale takhle je to stejně trapné jako když lidi jezdí na choperech v německých helmách.Dal bych 10b ale za tu přilbu -1bod

xxx6
xxx6 napsal 15.08.17 v 17:54

Na veteranportalu píšou 592 a poslední 350 bez bližší specifikace, nechci fabulovat protože jsem dělal renovace jen 353, 354, 559, 475 a připravuji 356, 450, 470, 473 a 360tkou jsem se nijak blíže nezabýval protože ji ještě nemám.
Doraz o víkendu do Luhačovic na Jawasraz tam si určitě najdeš inspiraci pro svůj model.

Tony001
Tony001 napsal 15.08.17 v 08:10

S tím nosičem máte asi pravdu, je takový podezřelý, jak samodomo. Mám jeste jeden, co jsem z motorky sundal po koupi. Asi origo, držel na stejných úchytech plus ještě za to zadní madlo- proto taky bylo vyvalené..
Musel by se ale oláknout, je na něm jakýsi hnus.
Nevíte někdo od kterého roku se dával ten mělký přední blatník? Mám jeden ale nevím jestli na tento ročník 1968 může být...

xxx6
xxx6 napsal 14.08.17 v 22:36

Lakovaly se pouze konce madla v originále, stačí konce namočit do barvy, 90% renovací to nemá, klakson by měl asi být s jinou mřížkou ale nechci se o něm hádat u tvojeho ročníku si nejsem jistý. Nosič máš samodomo, mám jich doma několik druhů, ale správně je dle chlupa.

chlup2
chlup2 napsal 14.08.17 v 10:13

Moc pěkná, ale ten nosič bych sundal a sehnal a dal tam originál, co se prodával v mototechně.
Vypadá podobně, ale ne tak násilně. Dole drží na všech šroubech pod zadní stupačkou a nahoře za okem tlumiče na M6 šroubu. Občas se objeví na aukru nebo na bazoši apod. Jinak je ale fakt pěkná , taky jsem ji měl, ale chtěl jsem vojandu, tak jsem panelku prodal a sehnal pravou vojandu, nechtěl jsem ji bastlit. Skvělý stoje.