BMW R 1150 RT (2004)

Vlastník Tomino1979
Vloženo 7.8.2017
Aktualizováno 7.8.2017

Prostě BMW... Buď jí miluješ a už nikdy nechceš nic jiného, nebo žádné okecávání nemá smysl

Motorka koupena od FIRMA:Bc.Vavřinec Číhal - Lucky Cow Moto

První dojmy - Nezaměnitelný zvuk při zařazení jedničky napovídá, že klucí z dojčlandu to mají opravdu zmáklý :-P Po rozjezdu a už následuje jen monotoní zvuk připomínající skůtr vyjížďky.

BMW R 1150 RT rv. 2004, najeto 64.440 km, jsem vyzkoušel a koupil lp. 2017 koncem února, na doporučení bandy kámošů, s kterými jsme chtěli vyrazit na Expedici Balkán letos začátkem června 2017.
Hledal jsem cestovní stroj, na kterým bez problémů ujedu cca 500-700 km denně a nebudu muset řešit jak z něj spadnout, abych neublížil sobě nebo ostatním.
Koncem března jsem začal "trénovat" kolem komína, pomalu a klidu. Moc mi pomohlo el. stavitelné plégo a vyhřívané hefty. Při rozjezdech jsem se bál váhy motorky - skoro 270 kg, ale mile mě překvapilo, že vlastně není čeho. Motorka poslechla na slovo a rozjezdy do kopců, úplná paráda. Od března do června jsem víkendově najezdil asi 2.000 km a přišel den "D" 09.06.2017 a mohli jsem vyrazit vstříc novým zážitkům.
První den většinou dálnice z Liberce na Balaton za den 640 km a vše v pohodě. Já, bagáž a plná nádrž váha cca 390 kg dálnice v průměru 140 km/h, spotřeba do 7 l.

Druhý den přejezd z Maďarska přes Chorvatsko do Bosny a Hercegoviny – většinou okresky a zatáčky – motorka seděla, podvozek jsem vyšteloval do měkka a musím říci, že jsem byl mile překvapen tím, jaké bylo pohodlí.

Den třetí - přejezd z Bosny do Černé Hory a tam to konečně začalo. Zatáčky a zatáčky a zatáčky. Nahoru na kopec, pak dolů a kolem potoka  zase dál. Údiv z boxera jak si poradil z přechodem z téměř nuly na sto a zase zpátky byl famózní. Na hranicích Bosny a Černé Hory jsem jeli po šotolince a to se mi a motorce moc nelíbilo. Do zatáček a z kopců pomalu a byl jsem rád že to konečně skončilo a vrátili jsme se na klouzavý Balkánský asfalt.

Den čtvrtý Černá Hora – Albánie – Černá Hora: Dámy a pánové MOTOPORNO . Exkluzivní záležitost jak si otestovat motorku od A do Z. Brzdy – čerpadýlko a rozdělení brzdného výkonu na 70% předek a 30% zadek na zmáčknutí přední páčky fakt pecka. Přední vidle TELLELEVER luxus, 390 kg váhy – nekompromisně – kam jí pošleš tam jede – ve vracečkách skoro drhnout bočníma kuframa o Balkánský asfalt – neskutečný.

Den pátý – Z Černé Hory do Chorvatského Zadaru. Zde nastává malá komplikace s posunem v malých rychlostech po Chorvatském pobřeží, kolikrát krokem a váha udělá svoje. Ovladatelnost stroje klesla, ale pořád se to dalo.

Den šestý – Chorvatsko – Slovinsko – podvozek do tvrda pouhým otočením pružiny, dálnice a Slovinské okresky, zatáčky a co jsem si vyzkoušeli v Albánii přenášíme v praxi do Slovinských zatáček. Brzdy super , podvozek paráda, motor blaženě přede jak kočka, cesta utíká jak má.

Den sedmý královská etapa Slovinsko – Itálie – Rakousko – Čechy (Liberec) pouhých 750 km. Po Slovinských a Italských okreskách na Rakouské dálnice a hurá na sever ČR. Motorka jela jak měla až k Táboru, kde praskl klínový řemen. Podle názvu motorky BMW – Brink me werkcajk – rozkapotování a odstrojení levé strany, sundání krytu klíňáku pod předním kolem, povolení alíku, nasazení nového řemenu a zpětná montáž všech odstrojených dílů zabralo ve třech lidech přesně 41 minut (aspoň si ostatní účastníci zájezdu odfrkli) nasedám a po morkých silnicích po bouřce přejíždím zbylých 180 km domů.

Přátelé a kamarádi – za 7 dní 3587 km. Bezva zážitky jak z cesty, tak z motorky. Kdo hledá cestovní motorku, bude jezdit stroje s označením BMW R (1150, 1200) RT vřele doporučuji.

benďa135
benďa135 napsal 15.12.20 v 11:28 10b.

Airborne
Airborne napsal 10.08.17 v 18:32 10b.

Mohu jen souhlasit..i v provedení R850RT ;)

buboGS
buboGS napsal 07.08.17 v 21:42 10b.

Pěkná klasika