Jawa 350/634 (1979)

Vlastník aklenot
Vloženo 6.8.2017
Aktualizováno 26.8.2019

Klasická Jawa 350 / 634 spojená se sidecar velorex 562. Snad se na tom naučím jezdit

První dojmy - První dojem ? Ovladatelnost jiná, potřeba přemýšlet, je to trošku širší než klasická motorka, aby nedošlo ke šrámům na blatníku sidecaru. Teď už jen jezdit a sbírat zkušenosti.

Minulý týden si můj synek na motosraze ukázal na Jawa 350 / 634 se sidecarou , jako hodný tatínek jsem nemohl odporovat, že jo ? A tak jsem hledal a hledal, až jsem nalezl čerstvý inzerát na tuto motorku, přivezena z Litvy, plně funkční. Motorka v dost původním stavu, sidecar již přetíraný, ale jako celek se to tvaří dost slušně. Největší radost z toho nákupu měl náš pes

Největší slabina této soupravy je její ovladatelnost, to je prostě úplně něco jiného a potřeba se to naučit ovladat.

Zatím zřejmě bude ležet pod plachtou, až nastane její pravá chvíle!

19.12.2017
Tak jsem nevydržel, udělali jsme s kamarádem přední, zadní tlumiče a u sajdy se tlumič musel dokonce měnit celý, byl pěkně ohnutý. U předního tlumiče prasklá pružina. Dala se nová ložiska do kol a motorka se stala ovladatelnější. Ještě by trochu péče chtěla, ale vše se musí dělat postupně.

Z 6 Voltové verze se stala 12 V se zapalováním VAPE a to rovnou tím nejsilnějším.
Na sidecar bylo dokoupeno vysoké plexi, nosič zavazadel, zámeček sedadla a plachta, zakrytí vstupu přímo od výrobce VELOREX Žamberk vše za mnohem levnější cenu než na různých eshopech s Jawa dílama, vřele doporučuju.

Momentálně najeto kolem komína 536 km a bez jediného problému. Na motoru je vidět, že dlouho někdy stál, středové ložisko na klice se začíná ozývat víc a víc. Čeká mě tedy GO motoru, která proběhne snad během roku 2018 a s ní spojeno natahání nové elektroinstalace.

Vmax: zatím vyzkoušeno lehce přes 105 km/h zpřevodováno do tahu, dle tacho.

Spotřeba:
- minimální - 9,2l/100km
- běžná - 10l/100km
- maximálni - 12l/100km

Spotřeba je oproti Jawě 350/640 téměř dvojnásobná,ale motorové je 634 mohem lepší. Také holt táhne vedle sebe sajdu, která také něco váži.

Ujeté km:
- sezona 2017 - 536 km
- sezona 2018 - 672 km

lukprib
lukprib napsal 17.11.17 v 08:13 10b.

Jezdi s respektem a pomalu, ve vostrých zatáčkách ti musí s vyvažováním pomoci spolujezdec v sajdě. Ve třech a to zvláště no moto dospělí a v sajdě dítě, je už velmi náročné, protože vezeš velkou váhu, která je blbě rozložená. Když to jde tak lehčího za sebe a těžšího do sajdy. Když překonáš počáteční nejistotu je to pak úžasný zážitek na soupravě jezdit. Tvoje soupravička je moc pěkná .

Pabol
Pabol napsal 08.08.17 v 08:45

Klenoťáku, na tom si pěkně rozbiješ hubu, však se znáš...

Bonsai650
Bonsai650 napsal 07.08.17 v 12:33 10b.

carifuk
carifuk napsal 07.08.17 v 10:39

Pěknááá sajda Aleši

CadLubeen
CadLubeen napsal 07.08.17 v 09:56 10b.

To je fešácká soupravička