KTM Duke 390 (2017)

Vloženo 6.8.2017
Aktualizováno 15.5.2021

Malá, lehká, svižná hračka

Motorka koupena od FIRMA:Ondřej Šimek - Shiva motoshop (Pra

První dojmy - tak jelikož se jedná o novou motorku a ten den bylo po dešti, tak první jízda byla velmi velmi opatrná :-) ne že ty další nebyly... líbí se mi jak si na ní rychle člověk zvykne. Nelíbí se mi samozřejmě držák spz, který přes zimu pořeším flexou :-D nebo třeba přijdou s homologovaným doplňkem. Tak ten je nakonec stejně hnusný... :-/

Doplňky na motorce - Quickshifter, Elox páčky, padáky, alu kryt řetězu, alu držák rz, folie na displeji a na předním světle, orig. zrcátka ze Superduka, orig. Akrapovič,orig. držák výfuku místo stupaček, orig. USB zásuvka, orig. kryt místo sedačky spolujezdce, orig. elox krytka na obě nádobky na brzdovku, orig. elox víčka na motoru,orig. tankpad, orig. přední štítek, trubka místo středního tlumiče výfuku, vložka vzduchového filtru K&N, orig. gelové sedlo, odlehčeno celkem cca o 6kg.
Rozdíl zvuku:

Takže, rozhodoval jsem se nad Dukem 690, ale když jsem viděl tuhle novinku, byla to jasná volba. A protože nekradu, tak jsem chtěl mít aspoň jednou funglovku. Jelikož jezdím většinou po Praze a okolí, tak je to ideální i když motárd byl ještě lepší. Jinak si musím trochu zvykat je to nižší, ale dá se to víc klopit, i když rezervu tam ještě mám ale ono jak je to nové, tak prostě se vám lehnout nechce. Co mě vadí, tak je, že když se jede na nerovnostech v zatáčkách (což není v ČR moc problém) tak motorka znatelně uskakuje a lehce to svírá prdel... Ale tak je nová a počítám, že pružina se trochu rozchodí a popř. se dá donastavit. Na pěkné silnici je podvozek výborný. Libová je přední brzda! Brzdí to fakt fest jedním prstem. Vůbec nedoporučuju vypínat ABS, vůbec neotravuje. Sepnul jsem ho až na hlíně s jehličím a pak na štěrku, jinak o něm nevíte. Jinak je moderní, takže není jak ty první, které prodlužují znatelně brzdnou dráhu. Zadní se ozve hned, dá se i na zadku zvlášť vypnout. Jinak celodiodové světlo je libové, samozatmavovací displej rovněž, spojením přes Bluetooth se dá propojit telefon a podsvícené symboly na řidítkách mají většinou dražší modely... Zvuk na to, že se jedná o Euro 4 celkem pěkný, ale s Akrapovičem je o malinko lepší i když 15litrů za něj je taky dost od 1000km se dá nastavit kdy máte řadit apod. to je dobré pro začátečníky (uměle vás to nutí řadit dříve) každopádně v cca 9500 se ozve omezovač. Pak co se ještě na můj vkus nahlas ozývá je ventilátor, je i slyšet při 50-60km/h a po městě jde skoro pořád... jinak motorka i docela dost topí, zkrátka je dělaná, aby pořád letěla po namontovaní quickshifteru (s řazením bez spojky nahoru) zrychluje ještě o malinko lépe maximálku jsem zkoušel a 170Km/h to jede, ale je jasné, že takhle se fakt dlouho nedá jet, je to naháč a moje helma z motárda, taky aerodynamice moc nepřidá miluju kecy typu: vždyť je to jenom 400...ano na dlouhých rovinkách ztrácíte, ale přijdou zatáčky např. na Ještědu a sesekáte klidně 900 a máte aspoň z celé projížďky lepší pocit, na co jezdit se čtvrtkou plynu, když můžete skoro pořád držet plnej Motorka má krásný vzhled, který se dá doplnit o docela dost doplňků, takže je na každém co od Duka očekává. Fakt se na něj vždy těším a chci si na něm počkat na novou 790 (tak po čekání mne moc nenadchla :-/) za to 890r se mi líbí ranec ale budu muset počkat až jí někdo trochu ojede a bude prodávat, protože já přece nekradu

Mercurio
Mercurio napsal 18.05.20 v 11:48 10b.

Oplácím 10b.

HondaOK
HondaOK napsal 01.03.19 v 17:10 10b.

Pěkně vymazlenej, je to krasavec

volacek
volacek napsal 16.08.17 v 23:54 10b.

Pěkný borče!!

Fugas_Jarin
Fugas_Jarin napsal 11.08.17 v 12:49 10b.

Taky se strašně těšim až na ní někam vyrazim :) jinak naprosto souhlasim s tím co si napsal. Výbornej vzhled a taky jsem radši upřednostil 390 před 690 :) ať to lítá

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.08.17 v 00:17 10b.