PROFIL MOTORKY

Jawa 350 OHC (2017)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník Martin20
Vloženo 6.8.2017
Aktualizováno 11.1.2020
Zobrazeno 5 716x
HODNOCENÍ PROFILU OD 23 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.2

Popis motorky


Moderní technika v klasickém designu.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Moto Centrum Petráček (Ústí n

První dojmy - Motorka se mi moc líbí, vzhled vychází z typu 350/634. Ze začátku se mi nelíbily kastlíky, které nekopírují přesně tvar rámu, ale na to jsem si už zvykl. Hodně kritizované jsou výfukové svody, mně však nepřipadají tak strašné.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl je vhodný pro toho kdo chce klasický design a moderní techniku jako je úsporné vstřikování paliva a kotoučová brzda s ABS. Motorka je ideální na pohodové projížďky, dojíždění do práce, na ryby a podobně.

Recenze

Tento stroj jsem si vybral pro jeho klasický design, ale taky kvůli moderní technice jako je čtyřdobý motor se vstřikováním a elektrickým startérem nebo přední kotoučová brzda s ABS. Prostě se mi líbí vzhled Jawy 350/634, ale nechtěl jsem veterána s čmoudivým dvoutaktem a špatně brzdící bubnovou brzdou vepředu. 11 let jsem měl Jawu 350/638 tak vím o co jde.
První dojmy z jízdy byly velice kladné. Motocykl je velice snadno ovladatelný, sedlo je relativně nízko, přesto však nemám problém s posazem i když měřím 190 cm. Motor má na 350-ku pěkný zátah, řazení převodových stupňů je bez problémů. Přední brzda je velice příjemná s dobrou dávkovatelností brzdného účinku, zdá se mi, že by ABS ani nepotřebovala. Zadní bubnová brzda pracuje standardně. Podvozek se mi zdá taky dobrý i když já nejezdím až na hranu, ale spíše na pohodu. Úložný prostor pod sedlem je minimalistický, tak akorát na lékárničku. Spotřeba paliva mne příjemě překvapila, sice jsem ji přesně neměřil, ale myslím, že se dá věřit údaji na stránkách Jawy o spotřebě lehce přes 3 litry na 100 km. Jediný problém byl s nádrží, netěsnila v místě kde je přišroubované palivové čerpadlo, provizorně jsem to opravil a při první garanční kontrole mi vyměnili celou nádrž. Palivo už neuniká, ale od té doby mi neustále svítí kontrolka minimálního množství paliva. To už je detail a očekávám, že bude vyřešen při druhé garanční prohlídce.
Závěrem bych napsal, že ačkoliv je motocykl postaven na čínském základě, tak zatím s ním jsem spokojen a splnil veškeré mé požadavky.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
G.digger
G.digger napsal 12.09.20 v 22:40 9b.

Parádní jawička. Ať dělá radost. Pěkně napsaná recenze.

Bob600
Bob600 napsal 05.06.20 v 10:36 10b.

Klasika a navíc s chromem, jojo

udinar
udinar napsal 23.05.20 v 11:44 10b.

Také ji mám a určitě jsem neudělal chybu. Všude kam přijedu přitahuji pozornost a všem se ta motorka líbí. Tak snad se někdy na cestách potkáme

cmiral
cmiral napsal 11.01.20 v 19:50

Ať slouží a nepokračují peripetie, ale podělat se může vlastně cokoliv, já třeba dostal taky nový motor na zahradní traktor a je už x let klid . Hlavně že v záruce nedělali potíže .

Martin20
Martin20 napsal 11.01.20 v 15:23

Zatím mám najeto jen 3 800 km. Jsem spíš takový sváteční jezdec. Se vstřikováním jsem zatím problém neměl, co jsem četl, tak se to týká hlavně verze Special. Nějaké závady však byly. Kromě netěsnící nádrže se objevila závada v převodovce, na 3-tí rychlostní stupeň motorka za jízdy cukala. Toto v Jawě vyřešili výměnou celého motoru. Naštěstí to bylo ještě v rámci dvouleté záruky. Poslední závada byla ta, že přestalo svítit podsvětlení otáčkoměru, vadnou žárovku mi ochotně vyměnili v autorizovaném servisu v Ústí nad Orlicí. Teď už je motorka po záruce, tak doufám, že mne již žádné vážnější závady nepotkají. Jinak jsem s motocyklem spokojen, jezdí se mi na něm dobře a líbí se mi i vzhled.

Více komentářůTOPlist