Jawa 50 Dandy (1997)

Vlastník Jirka01hv
Vloženo 5.8.2017
Aktualizováno 8.8.2017

Koupil jsem si ji spíše mladickou nerozvážností ( v jedenácti letech :D ) a tech pár set kilometrů co jsem na ní najezdil byli super, ale byla na mě moc malá a nepohodlná.

První dojmy - Ve srovnání s klasickým fichtlem to byla nádhera. To zrychlení, ta maximálka i když jen 80Km/h a těch 5 kvaltů.

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka zavřenýho ve městě. Vyblbne se na tom nehorázně a nebude ho štvát nízká maximálka.Nebo pro slečnu co chce jezdit.

Doplňky na motorce - Já jsem nechával vše v originálu, ale minulý majitel zřejmě vyměnil výfuk (lepší zvuk než Yamaha Dt 125 RE).

Vybral jsem si jí spíš náhodou, stála u známého který na ní už nejezdil, tak mi ji prodal. Na dandy jsem najel něco přes 1000 km a je dobrá na blbnutí, ale když jsem jel třeba 100km tak už to bylo za trest. Co se týče brzd tak naprostá spokojenost přední kotoučová bzrda se o vše postarala. Podvozek je na silnici jak dělanej a společně s nízkou váhou se dá nádherně ovládat. Já již od prvních kilometrů strávených na této motorce tvrdím, že motor patří do terénu a podvozek spíš na silnici. Hlavně kvůli tomu že má nízkou maximálku, ale za to super zátah i když jen ve vysokejch otáčkách.