Triumph Street Triple (2008)

Vlastník jap-moto
Vloženo 4.8.2017
Aktualizováno 19.2.2019

Motorka je velmi atraktivní a má své specifické kouzlo.

První dojmy - První dojmy z motocyklu nebyly takové jaké jsem očekával. Chce to najet minimálně 100km aby jste ji přišly na chuť.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych někomu kdo už má na "hodných" 4 válcích něco odjeto a chtějí se trochu odlišit.

S motorkou mám najeto cca 3000km. Jelikož jsem 15 let jezdil na japonskych motocyklech,tak jsem chtěl změnu. První dojmy z motocyklu nebyly úplně tak jak jsem si představoval..na můj vkus až moc pružná reakce na plyn,do zatáčky se tomu zas tak nechtělo a tak jak každý říká že na zadní to jde samo...není tomu tak. Po ujetí cca 200km ta motorka začíná bavit..na vše si tak nějak přirozeně zvyknete a přizpůsobite se. Zvuk je dokonalý,zátah motoru už od 2tis ot/min do červeného pole je fascinující ( nezažil jsem ani u gsf 1200). Musím podotknout,že koleno jsem si s ním zatím nedal, protože HP corse trochu nevyladil koleno koncovky a na hraně pneu dře o zem :( Spotřeba je velmi hezká..v Alpách se pohybovala kolem 4,8l na 100km. Ačkoliv sedadlo spolujezdce vypadá spíše komicky,tak dle zkušenosti přítelkyně se jí sedělo lépe než na zx 12 R. Podvozek je plně nastavitelný u verze R,ale pro české silnice bohaté postačí i sériový podvozek. Neochota se zvednout na zadní pouze plynem se dá použít spojka a to i na trojku přes lehký horizont. Jízda s kolegou (cca 80kg ) to už není dobré :) Jediné na co se špatně zvyká je,že když už vletite do zatáčky a chcete v ní začít zrychlovat,tak se nepříjemně projeví cuknutím vpřed. (starší vstřikování to dělalo snad už všech motorek,ale zde je to razantnější-neni to 4 válec no ) Tato nepříjemnost se dá kompetenzovat lehkým stiskem zadní brzdy a pak si přidat. Mimochodem si tím lze dobře kontrolovat výjezd ze zatáčky. Jsem s ní spokojený..jestli budu měnit tak za 1050 :)