Yamaha FZ6 S2 (2007)

Vlastník Jaczkes
Vloženo 4.8.2017
Aktualizováno 4.8.2017

Moje první cestovní motorka
Kluci sice říkali, že Yamaha dělá akorát dobré fidlátka a klávesy, ale to mě neodradilo

Honda CBF 600N: nenarazil jsem na žádná ve slušném stavu
Honda CBF 600S: na muj vkus a výšku 189cm dost malá
Suzuki GSF 600 Bandit: nenarazil jsem na žádná ve slušném stavu

První dojmy - Moto na první pohled jako nová dle mých představ bez jediné chybičky. První jízdní dojmy z pohledu začátečníka: - ovladatelnost jakou bych od takové moto očekával - výkon se mi zdál na 100 koníku zprvu nic moc, no jo to jsem ale brzy zjistil, že ty mršky se probudí až při 8 000ot - Bestie

Motorku bych doporučil pro - Moto vhodné pro začátečníky, ale věřím že by pobavila i zkušené

Doplňky na motorce - kryt chladiče Fazer no FZ6 se nedělá žepry, tak nevadí stejně si to všichni pletou...
ledkové blinkry (ubraly na staří moto tak 5 let :D), zadní top kurf, padáky, ukazatel rychlosti GI Pro

Chtěl jsem něco mohutného, nahatého a krásného což se mi poštěstilo

Jízda:
Náklonům v zatáčkách se nijak nebrání
Přední brzda výborný už se mě i podařilo s ní zablokovat přední kolo, nemá ABS tak to chce trochu citu :) Zadní používám jen tak při rozjezdech do kopce.
Výkonově mě naprosto vyhovuje - do 8 000/ot je hodná jak beranek a nad jede jak ďas

Něco o moto
Moto velmi zachovalá s 20tis najetých na 10let starou moto je to podezřele dost málo, ale zatím jsem nepřišel na důvod proč jim nevěřit...
Nebyly na ni dělány žádné úpravy tipu Tuning což jsem ocenil.
Original výfuky sice nemají nějaký extra zvuk (v nízkých otáčkách), ale to mě nevadí a naopak oceňuji tichost hlavně při delších trasách.
Posed na moto vyhovující akorát baťužky si stěžují na bolest pozadí, ale podle mě to bude o zvyku.
Má dobrou spotřebu (cca 5l/100km) a nejezdím od benzínky k bezínce na nádrž najedu 300km

Výhrady
Při první projížďce menší znejistění co tam sakra lupe při řazení 1,2 a 3... (na foru jsem vyčetl že je to běžné, tak jsem si oddechl) - občasné promazání řadící páky dost pomáhá
S čím mám pořad problém jsou zpětné zrcátka, mohly byt trochu delší a byly by super.
Dále co bych vytkl tak tuhost plynu v kombinaci v jeho rozsahem je to nepříjemné (abych dal plný vytáčím zápěstí skoro na max) i když jsem ho promazal chodí pořád tuho... po 4-5 hodinách v sedle je to dost nepříjemná bolest

Babicka33
Babicka33 napsal 04.08.17 v 21:35 10b.

Kluci jsou kokoti