Yamaha MT-07 (2016)

Vlastník jardusking
Vloženo 2.8.2017
Aktualizováno 30.7.2020

Vloženo: 04.12.2018, Uskutečněno: 04.12.2018, Stav tachometru: 13560 km, Zhlédnuto: 24x

MT-čko letos najezdilo přes 8000km, a tak je třeba se mu pořádně podívat na zoubek... No pořádně, pořád vypadá jak nová, takže proč?

1. výměna brzdové kapaliny
- zadní expanzka naznačila, že by bylo třeba vyměnit brzdovou kapalinu. Dle rady nejpoctivějšího údržbáře moto, kterého znám padla volba na SL.6 ve specifikaci DOT4.
- stříkačkou jsem odsál kapalinu z expanzky, nalil novou a pumpoval a odpouštěl tak dlouho, až z odvzdušňováku tekla krásná čirá kapalinka. To samé na předku.

2. vazelína s lithiem
- tak když už jsem byl u zadní brzdy, tak jsem sundal zadní pumpu a vyčistil u snímače kontakt a promazal jej... při delším stání se totiž vždycky přilepil či zadrhnul... teď chodí, jak nikdy předtím. Samozřejmě promazána lithiem brzdová páka a to samé řadička na druhé straně. Šrouby jsou pořád jako nový a rez a voda nemají šanci

3. výměna oleje
- asi jsem magor, ale letos již 4-tá náplň oleje. Prostě to musí být čirý a dávám tam 15W-50 od Yamalube. Přeci jen ji holku občas točím, tak ať má to nejlepší co může mít. V manuálu je předepsanej společně s 10W-40 a to není plná syntetika, takže tohle zbaví motor veškerýho karbonu a je pořád jak novej.

Co je v plánu?
- uvažuju o progresivních pružinách od Wilbers na předek s výměnou oleje samozřejmě. Takže uvidím, jak to dozraje a asi se do toho asi ještě pustím. Na jaře hodím infošku a pár foto, jak zimní "hrátky" s MT-čkem dopadly...

• MT-07... přerod na MT-07 SP

Konec roku 2019 https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2020/28/529922_f8cbcdca20badb414b930e094b855c37.jpg Po upgrade přední vidlice za progresivní pružiny od Wilberse (olej stejné značky, SAE 10W), testing

Typ: Oprava
    Vloženo: 08.07.2020
    Uskutečněno: 01.02.2020
  • Upgrade přední vidlice

Tož chlapiska, po zralé óvaze sem se rozhodl, že něco provedo s tím předkem... Né, že by ten zadek bel super, ale s počtem naróstajícich kilometru se jaksi zlepšoje a ož tak nekope do řiti, jak na začátko. Tož to se u

Vloženo: 06.05.2019
    Uskutečněno: 06.05.2019
  • První výměna pneu Bridgestone

Po Alpách, kdy jsem původní BT-023 sjel na značku opotřebení jsem usoudil, že guma je to poslední na čem budu šetřit. Takže okamžitě výměna a protože nejsem zastáncem "multikulti", tak na japonce patří japonec :-DD

Typ: Údržba
    Vloženo: 10.07.2018