Yamaha MT-07 (2016)

Vlastník jardusking
Vloženo 2.8.2017
Aktualizováno 30.7.2020

Vloženo: 19.03.2018, Uskutečněno: 19.03.2018, Stav tachometru: 5400 km, Zhlédnuto: 17x

Tak první zima strávená MT-07 v garáži znamenala, že jsem ji musel trochu "vylepšit".
První co mne lákalo byl celopolep v nějakém zajímavém vzoru. Měnilo se to a nakonec jsem to svépomoci dotáhl to jakési "trikolory" neříkám, že je to to co jsem si od toho představoval, ale řekl bych, že je to maximum toho, co ta motorka snese. Příští rok třeba ten celopolep. Uvidíme. Takže co bylo zasaženo:
Červený chrom
- horní část nádrže
- část zadních plastu u sedla
- boční kryty chladiče
- mřížka airboxu - tu jsem vystřihl z tahokovu a nalakoval do červené barvy. Původní mřížka je za tímto tahokovem a přidržuje jej. Zkrátka všechny úpravy jsou dělány tak, aby bylo možné se vrátit zpět k původnímu stavu.

4D carbon
- přední plexi (origo Yamaha)
- zpětná zrcátka
- plast za sedlovkou
- koncový plast nad brzdovým světlem
- boční chrániče na botky

Plus následovaly nutné doplňky, aby byla MT-07 dle mých představ a trochu jiná než sériovka:

- zkrácený držák SPZ (využil jsem podložku z původního držáku), který jsem doplnil o odrazku (samozřejme s CE)

- boční chrániče na nádrž (plast), protože když sevřete holku mezi nohama, tak máte v náklonech daleko víc jistoty. Mám moto rifle a funguje to...

- držák na telefon s integrovaným USB napájením (vytaženo z originálního konektoru umístěného nad hlavou válců. Záslepku jsem využil jako protikus, takže je to jak origo z fabriky . Mám rád věci, který mohu vrátit do původního origo stavu)

- Menší štítek na jízdu okolo komína. Přeci jen je to naked bike a ten originální Yamaha štítek (zasažený polepem z carbonové folie) je přeci jen vhodnější na delší tripy, kde vím, že funguje - odjel jsem s ním celou první sezónu.

Můžete sami posoudit, co jí sluší víc )

- No a poslední věcí, která bude ale dokončena až příští víkend jsou nové boční kufry od SHADU. Pořád jsem laboroval s horním kufrem na místě spolujezdce, ale vzhledem k vysokému těžišti, problematickému nastupování na moto jsem na konec zvolil tyto boční kufry. Problém byl, že zkrácený držák SPZ překážel, takže došlo na mírnou úpravu a zkrácení tak, že kufry už netrčí tolik dozatu jako u originálu. Má to hned několik výhod. Prvně estetická, kdy kufry jsou téměř v linii s motorkou a za druhé jsou přímo za nohama, tudíž chráněny nohy jezdce. Slibuji si od toho menší turbulence, ale ukáže až čas. Nemohu tedy vzít "baťůžek", ale na ten stejně tato motorka není stavěná - to jen tak kochačka a pár km. Na dlouhý tripy to rozhodně není. To bych šel do Tracera... Zatím jen náznakově, pak doplním až bude doděláno.

No, zkrátka jak se říká: "Kdo si hraje, nezlobí... "

JO a ještě na závěr... MT-07 dostala kompletní nástřik (kromě brzd a pneumatik samozřejmě) od ACF-50. Musím říct, že je to lepší jak když vyjela nová ze salooonu...

jardusking (112) napsal 19.03.2018 v 23:41

Já vím, až na tu červenou
Teď jen to teplo, ať můžeme vyrazit...

mavr (10) napsal 19.03.2018 v 22:22

"Kdo si hraje, nezlobí... " .. tak to u Tebe neplatí

ale pěkná práce

• MT-07... přerod na MT-07 SP

Konec roku 2019 https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2020/28/529922_f8cbcdca20badb414b930e094b855c37.jpg Po upgrade přední vidlice za progresivní pružiny od Wilberse (olej stejné značky, SAE 10W), testing

Typ: Oprava
    Vloženo: 08.07.2020
    Uskutečněno: 01.02.2020
  • Upgrade přední vidlice

Tož chlapiska, po zralé óvaze sem se rozhodl, že něco provedo s tím předkem... Né, že by ten zadek bel super, ale s počtem naróstajícich kilometru se jaksi zlepšoje a ož tak nekope do řiti, jak na začátko. Tož to se u

Vloženo: 06.05.2019
    Uskutečněno: 06.05.2019
  • Zimní spánek nebo ne?

MT-čko letos najezdilo přes 8000km, a tak je třeba se mu pořádně podívat na zoubek... No pořádně, pořád vypadá jak nová, takže proč? 1. výměna brzdové kapaliny - zadní expanzka naznačila, že by bylo třeba vyměnit br

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.12.2018