BMW F 650 CS (2003)

Vlastník Thomic
Vloženo 31.7.2017
Aktualizováno 2.10.2017

Výměna pneu a další servis

Vloženo: 01.07.2019, Uskutečněno: 01.07.2019, Stav tachometru: 44300 km, Zhlédnuto: 20x

Ten čas letí...
Blížilo se jaro a chuť na motorku se zvětšovala. Zazimoval jsem někdy v listopadu a v hlavě mi blesklo, že bych měl jít někdy v červenci na technickou. Vyhrabal jsem papíry a měl jsem pravdu červenec - technická Jediné mínus bylo, že se mělo jednat o červenec 2018 a já to zjistil v květnu 2019 Do listopadu jsem sgi vesele jezdil a nic netušil. V červnu 2019 jsem tedy vyrazil na stanici TK a čekal za každým rokem policii. Naštěstí jsem se bál zbytečně, scarver prošel a čekal mě jen servis.
Po tom co jsem několik servisu bombardoval telefonáty skoro každý týden s dotazem, kdy mne vezmou, se jeden servis smiloval. Všichni měli se začátkem sezóny plno (začal jsem obvolávat někdy v dubnu). Na konci června jsem teda motorku přistavil s požadavkem:
- nové pneu Metzeler Roadtec Z8 Interact, přezutí, vyvážení
- nový přední brzdový kotouč Brembo + destičky
- nová svíčka
- nový vzduchový filtr
- výměna brzdové kapaliny
- výměna chladicí kapaliny
- výměna oleje a filtru

Po několika dnech jsem se pro motorku vydal a smutně předával požadovanou částku (1/3 ceny za kterou jsem motorku koupil).
Pořád mi vrtalo, že řekli, že tam dali 3,5 l oleje...Našel jsem manuál a HA, nsa tam být 2,5 l oleje. Jak tam mohli sakra dát o litr víc? Šel jsem hladinu změřit a přesně ve středu měrky, ale motor byl studený. Další den jsem jel do práce a po příjezdu olej změřil znovu. Nebo spíš pokusil... Otevřel jsem víčko a olej bublal hned pod ním. Následoval telefonát a další den směr servis.
Dojel jsem do servisu, chvíli jsem si připadal jak pacient, který si něco přečetl na internetu a teď poučuje doktora ? mechanik tam prý původně dal 2,5 l, ale nesahalo to ani k rysce a s tím mne nechtěli pustit, takže přidali litr. Vysvětlil jsem jim způsob měření a moc tomu nevěřili...
Dohodli jsme se ať odebere teda 3 dcl a já to projedu a změříme výsledek. No nakonec, po projížďce, několika odsávání, startování s čekáním do sepnutí ventilátoru, to vyšlo přesně na litr. Mechanik se omluvil, šel se přiznat a byl rád, že se dozvěděl něco nového. Upřímně ho to zaujalo a říkal, že si bude muset ten typ motoru nastudovat, protože to měnil poprvé. Chybama se člověk učí.

• Batůžek

Hurá, konečně jsem sehnal origo batůžek do bazénku, sice ten menší, ale je super :-DD Dřív jsem tam vozil takový, který patří na kolo nsa nosič a měl jsem ho chycený origo pavoukem k uchycení přilby. Tohle už vypadá

Typ: Koupě
    Vloženo: 04.07.2019