• 9
  • 10
  • 9.6

Vloženo: 05.08.2018, Uskutečněno: 31.07.2018, Zhlédnuto: 27x

Tak tenhle okruh mě fakt bavil. Sice oba dny bylo příšerné vedro, ale tahle trať byla pro mě a pro Duka jak dělaná. Ano přiznávám, je rozbitá jak cikánský hračky, hmyzu a jiné havěti bylo až až, ale o to větší zábava to byla :). Pořád odlehčené přední kolo, na brzdách se to vlnilo jak když jedete na rodeu na bejkovi (vlastní zkušenost nemám ), řídítka se pořád klepala jak kvalitní vibrátor a poprvé jsem Duka postavila na zadní (jako fakt že to umí). První tréninkový den byl spíš poznávací, vlastně pro většinu lidí tam, takže časy byly hodně vysoké. První den jsem se vytáhla na nejlepší čas 2:26 a poprvé do skupiny C. Udělalo mi to radost, protože očekáváte, že rychlejší lidi v téhle skupině vás vytáhnou a druhý den tomu tak bylo. Druhý den můj nejlepší čas 2:24,5. Dolů to už bohužel nešlo, myslela jsem si, že v závodě by to mohlo jít pod 2:24, ale byl to takový hukot, že se to nedalo. V závodě racer, který se skládá z nakedů a twinů a dále pak ze sportů, kteří se neprobojovali do hlavních závodů master 600 a master 1000, jsem já a Duke startovali z 18. místa, což je docela u mě úspěch. Start byl divočejší a naše první stand up číslo naštěstí dopadlo dobře, nájezdy do prvních zatáček byly šílené, na moje nervy to byl masakr. Musíte hlídat lidi před sebou, vedle sebe, pak slyšíte za sebou, jak se hrnou další a další a vy si jen přejete, aby to někdo do vás nenarval nebo vy do něho, pak se ty rychlíci oddělili a já se po 4 kola držela ve skupince sportů. Občas mi to i zvedlo ego, když předjete R6 na brzdách, ale pak jsem se hned rozčílila, když mi to ona zase nandala na cílovce. Prostě výkon je jinde. Bohužel v posledních kolech jsem začala pociťovat, že mi odchází energie, bylo příšerné vedro a to věčné přetahování se s jinýma motorkama mi dalo zabrat. Sice jsem do toho dávala vše, výsledkem byly i puchýře na rukách, ale zrychlit už jsem nedokázala. Začala jsem dělat chyby, v zatáčkách jsem měla špatné nájezdy, takže mě to pak vynášelo kam nemělo a toho vždy někdo zezadu využil. Pak už jsem ani neměla tolik energie z té mé vysoké kozy lézt, takže jsem drhla stupačkama a to mě vždy přinutilo tu motorku zpomalit a trochu srovnat, abych si nerozbila hubu. Nejlepší čas v závodě jsem měla 2:24,9, takže zklamání přišlo. Celkově jsme se v závodě umístili v kategorii naked na 9. místě (no nicméně schválně se podívejte do fotek, jaké "naháče" v této kategorii jezdí - dokonce tam dva borci jeli jako čistokrevní sporti tzn. žádná rovná řídítka, žádné sundané kapoty), ale brečet nebudu . V holkách jsem poprvé vyskočila na bednu a to na 3. místo, kdy mi na druhou chybělo pouhých 0,4 sekundy, nicméně jako jediná na naháči, takže to potěšilo. Celkově tahle akce byla pro mě strašně nakopávací co se týče ježdění s Dukem, chodili za mnou lidi a chválili mě, že jako super jízda a ještě k tomu na naháči, to je prostě skvělý pocit a žene mě to dál s tímhle strojem ještě zabojovat a spoustě lidí dokázat, že to jde i na tom. Asi bych možná měla lepší výsledky na sportu, lepší časy, nebylo by to pro mě tak náročné jako s Dukem, který má 200 kg a oproti sportům je i dost vysoký, ale někdo se musí vymykat .
Protože jsem na Slovači slítala zadní gumu d212 a doma jsem měla ještě pořád v pěkném stavu dunlop sportsmart TT, tak jsem v Maďarsku po celou dobu jezdila na nich. Na to, že ta guma je primárně určená spíše na silnici a jen na občasné vyjetí na okruh držela suprově, oproti d212 se sjížděla míň, takže ještě jí využiju :). Strašně mě ta guma překvapila, bála jsem se toho, ale nebylo to na místě. První den jsem jezdila na tlaky 2,4 vpředu a 1,8 vzadu. Pak mi bylo doporučeno na zadku ubrat na 1,6, takže druhý den jsem jezdila s tímhle tlakem a super. Jako je pravda, že při vedru, které tam panovalo už jsem druhý den cítila, že to občas něco na zadku dělalo, ale hnala mě dopředu motivace, tak jsem to moc neřešila :).