Aprilia Tuono V4 1100/RR (2016)

Vlastník jeminacestach
Vloženo 28.7.2017
Aktualizováno 19.12.2022

Motorka z říše snů. Svlečenej superbajk s fantastickým motorem a podvozkem :D

Motorka koupena od FIRMA:DMOTO (Popůvky)

První dojmy - Koupena v první polovině roku 2017 přes zprostředkovatele a prodejce D-moto od prvního majitele. Je to neskutečná raketa. Motor neví, kdy má přestat. Elektronika mě drží na silnici, jinak bych furt gumoval a jezdil po zadním. Díky skvělýmu podvozku se dá docela hezky povozit i na nehezkých (hrbolatých, rozbitých) českých silnicích.

Motorku bych doporučil pro - Pro rozumného a nevybouřeného jezdce ;)

Doplňky na motorce - Další doplňky a úpravy jsou v mojí režii: masivní padací protektory, laďák Arrow GP, pár dílů ve zlatým eloxu (stupačky, chrániče páček, víčko nádržky chl. kap.,...), ohýbací a stavitelný páčky, polepy fluo-žlutozelenou a carbonovou fólií, pár dílů přelakováno do červena.

Nejsem tu snad od toho, abych psal recenzi - na to jsou zkušení redaktoři a testovací piloti periodik.
Motorku bych určitě nedoporučil začátečníkovi. I přes zapnutou elektroniku pri nejhodnějším jízdním módu umí pěkně nakopat. A to má jízdní módy (jak už je zvykem) hned tři: Sport, Race a Track. Já jezdím převážně Sport.
Motorka mě nadchla hned po prvním svezení. Vybíral jsem ze dvou identických, obou v šedé, jen pár doplňků je odlišovalo. Víceméně rozhodly ty doplňky, nové obutí a nižší cena.
Na mým Tuonku najdete tlunič řízení Ohlins, mřížku chladiče, na kyvce rolničky na stojan..
Možná jsem udělal krok vedle - při ohřátí motoru se ozývá ložisko na spojce nebo převodovce - nedokážu to přesně specifikovat. Doufám, že se mi podaří domluvit na podzim s firmou D-moto, že mi ložisko vymění v rámci záruky.
4.9.2017 jsem byl v D-motu, aby si spojku poslechli. Tvrdí mi, že chrastění při neutrálu a nezmáčknuté spojce je zcela normální, že to není ložisko, ale lamely.. že to delají všechny V4 od Aprilie. 7.9.2017 jsem měl příležitost poslechnout si RSV4 a tak hlučná mi nepřipadala :( Navíc chrastění se mi ozývá i při rozjezdu na jedničku. Takže se trápím dál. Možná zkusit jiný servis. Možná jsou v D-moto jen strašně líní a nezodpovědní a nechce se jim provádět oprava - tak mi řeknou, že je to ok, ikdyž není :( Achjo :(

GSX750
GSX750 napsal 08.09.21 v 11:19 10b.

ahoj ,
už máš vyřešený problém s tím chrastěním od spojky?