Triumph Tiger 1050 (2012)

Vlastník tom-rider
Vloženo 27.7.2017
Aktualizováno 6.3.2018

Vyměnil jsem Hondu za Tigera. Větší, silnější.

První dojmy - První dojmy byli a jsou fajn. Hned po koupi jsem najezdil asi pět set kilometrů a brzy jsem si na Tigera zvyknul. Proti Hornetu je samozřejmě větší, silnější ale neměl jsem s tím problém. Jen je třeba si dávat pozor na výšku posezu. Ten fakt není pro prcky.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi vyšší postavy, kteří chtějí pohodlně se dostat do práce i cestovat.

Doplňky na motorce - Čekám na padací rámy (ta dodací lhůta mě překvapila zklamala), vyhřívané hefty tam už jsou, jen jsem dodělal zásuvku na 12 V a držák na zadní kufr. Ještě plánuji vyšší plexi.

Průměrná spotřeba - 5.41689 l/100km

Chtěl jsem něco jiné než čtyřválec a tento třívalec mi padl do oka a snad jsem udělal dobře. Zatím spokojenost
Jízda parádní. Tichý chod motoru i s laděným výfukem AROW. Vyměnil jsem brzdové desky a nedal jsem tam origo NISSINy a malinko pískají při dobržďování. Jezdím bez baťůžku tak nevim co by na to říkal ale posez se zdá dost vysoko i proti řidiči. Kufry jsou fajn ale nic moc se do nich nevleze. Pod sedlem je fajn prostor na drobné věci jako pojistky, žárovky, lékarničku aj.Přidávam zadní kufr. Spotřeba při normální jízdě 5,5 až 6 litrů. Servis jsem ještě neřešil (v okolí Ostravy).

killerrebel
killerrebel napsal 07.03.18 v 04:37 10b.

pěkná...hodně km bez nehod

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 06.03.18 v 18:56 10b.

Bonsai650
Bonsai650 napsal 06.03.18 v 11:58 10b.

Paradny stroj...kámoš mal tu samu a minulý rok vymenil za novučku 1050 SPORT...nevie si to vynachvaliť...aký tam maš padaci ram?

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 06.03.18 v 08:50 10b.

hodně povedenenej univerzál Mnoho šťastných km!

Ondra91
Ondra91 napsal 28.07.17 v 13:58 10b.

Pěkná