BMW R 1200 R (2017)

Vlastník Jenda30
Vloženo 27.7.2017
Aktualizováno 3.8.2017

Krásná, parádně se ovládá, padla mi do ruky okamžitě. Nádhera jí posílat do zatáček a je fakt svižná.

Motorka koupena od FIRMA:BMW Invelt (Praha 5-Stodůlky) - Fajn Prodejce, krásný salon, mít na to, koupím tam toho daleko víc.

BMW R nineT: Erko je pohodlnější a líbí se mi podstatně víc, ale Téčko bych v garáži mohl mít taky.

První dojmy - Na R 1200 R koukám od 2014, co se u nás poprvé objevila, tedy až tento model. Bylo potřeba něco našetřit, zařídit bydlení a vrazit něco do domácnosti a pak teprve koupě nové motorky. No a doma mi to prošlo, tak je konečně v garáži.

Motorku bych doporučil pro - Fakt blbá otázka. Pro koho asi. Tomu, kdo chce motorku, jejíž specifikace tento model splňuje. Zájemce musí chtít: boxera, naháče, dvanáctku atd atd atd jo a musí se mi líbit.

Doplňky na motorce - Zatím jen navigace. Dokoupím kryty válců a sportovní štítek, možná příští rok boční kufry, ale to ještě nevím.

Chtěl jsem 2vou vál.
Chtěl jsem velký objem.
Chtěl jsem boxer.
Chtěl jsem roudster bez kapot.

Zatím mám najeto jen 2.000 Km.
Výška motorky je naprosto ideální - mám 178 cm.
Brzdy brzdí luxusně, jen občas zasáhne ABS, zasahuje celkem brzo. Je to moje první moto s ABS.
Na svou velikost a objem je celkem lehká 230 Kg, to i Bandit GSF 650 měl 244 Kg.
Díky rozložení váhy se parádně naklápí v zatáčkách, zatím jsem nic lepšího nezažit.
Motor mě baví, jako fakt baví. Umí to jet rychle, ale na to eRko není. Jenže to okamžité zrychlení po přidání plynu a je úplně jedno, co tam mám zrovna za převodový stupeň, je nepopsatelné. Zkrátka obratná a velmi svižná potvora.
Jediné, co se mi nelíbí, je řazení. Jde až moc zlehka. R nine T má řazení tužší, je znát, že tam kvalt zapadl, ale to u eRka nemám. Prostě takové jemné sametové, což mi u řazení nevyhovuje.

zdeno14
zdeno14 napsal 30.04.18 v 15:47 9b.

Ta červená tomu sluší

jozinbazin
jozinbazin napsal 30.11.17 v 15:56 10b.

Jo ta červená

Larry73
Larry73 napsal 03.08.17 v 21:28 10b.

Krásná,

CB1000R
CB1000R napsal 03.08.17 v 15:24 10b.

Krásnej bike!

mvk73
mvk73 napsal 01.08.17 v 12:15 10b.

Gratulujem, nech ti dobre sluzi. Toto je motorka pre tych, co chcu kvalitnu univerzalnu motorku na kazdy den. Je to jedna z mojich kandidatok, pokial budem musiet v buducnosti menit (zmensovat) svoju suvcasnu masinu.