Moto Guzzi Norge 1200 (2006)

Vlastník Babalo
Vloženo 26.7.2017
Aktualizováno 15.8.2017

Úžasný charismatický stroj. Asi bych hodně dlouho musel psát, než bych vyjádřil své pocity. proto jen v krátkosti. Je úžasná

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem se k motorce vracel po delší odmlce, byly první km trochu rozpačité. Bylo jich ale skutečně jenom několik. Následovalo velice rychlé sžití se. Pohodlná cestovní motorka na dlouhé cesty, přitom zvládá sportovní jízdu, i když jí přeci jenom více sedí spíše táhlé zatáčky, než strmé vracečky.

Motor je příjemný průběhem točivého momentu. Při pohodové jízdě není zapotřebí často řadit. Je-li chuť se svézt svižně, není žádný problém. Trochu koní navíc by motorce rozhodně neublížilo. Snadné jisté startování, relativně rychlé ohřátí. Se zcela studeným motorem se jet nedá, je to spíše trápení se. Určitě doporučuji motor nechat před jízdou na místě rozdýchat. Popojíždění ve frontách na silnici je vcelku utrpení. Je za potřebí častá práce se spojkou. Vibrace pocházející od motoru jsou typickým jevem motorky stejně tak jako setrvačný moment, na který si přeci jenom pár km řidič zvyká.
Velmi stabilní i ve vysokých rychlostech při plném obsazení včetně kufrů. Dobrá ochrana před větrem. Jak jsem již uvedl, jízda pomalou rychlostí v koleně či zácpě není zrovna nejpříjemnější. Je zapotřebí se rychle vymotat a potom ji "praskat" dále. Pohodlné dobře tvarované sedlo pro řidiče i spolujezdce spolu s dobrou ergonomií posedu podpoří vysoké kilometrové nájezdy.

kuzmič
kuzmič napsal 21.08.17 v 22:57

Sakriš, tak to je nepříjemné... Hlavní je, že se Vám nic vážného nestalo, rány se zahojí, ale Norge bych koupil znovu, protože žádná jiná motorka mě tak neoslovila jako tahle třesoucí se mrcha, jak tady už někdo psal, je návyková jak herák a krásná jak socha, na kterou se dokážeš dívat - ne hodiny, ale snad i roky...
Přeji brzké uzdravení...

Ventil-TP
Ventil-TP napsal 16.08.17 v 22:21 10b.

Tak to hodně zamrzí, hlavně že jste v pořádku

Babalo
Babalo napsal 04.08.17 v 02:15

Jsem rád, že sdílíte mé nadšení z Guzzinky. Bohužel jsem dostal pořádnou pumelici autem. Nebudete mi věřit, ale byl jsem účastníkem nezaviněné kolize. V neděli jsme si chtěli vyrazit s ženou na výlet tak jak se již stalo jistou víkendovou tradicí (Guzzinka byla čerstvě po komplexní údržbě, den předtím jsem si ji dovezl domů). Z garáže jsme ujeli cca 300 metrů a na křižovatce nás sestřelil chlap s autem. Nezastavil na stopce a vzal nás přímo na komoru. Motorka totálka, s ženou jsme pořádně dotlučení. Naštěstí nic horšího. Klika byla, že jsme jeli pomalu, ale i při necelé padesátce to byla prda jako z děla. To mi moc dlouho nevydržela . Takový byl náš nástup na dovolenou.

Pavel_G
Pavel_G napsal 02.08.17 v 14:07 10b.

pěkný stroj... než jsem koupil bávo, tak byla jedna z těch o které jsem taky přemýšlel.

abbany
abbany napsal 02.08.17 v 06:27 10b.

taková je Guzzi