Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Johny_R
Vloženo 25.7.2017
Aktualizováno 18.8.2019

Vloženo: 09.08.2020, Uskutečněno: 09.08.2020, Zhlédnuto: 47x

Ahoj a hezké, jen poněkud horké dny všem.
Po nějaké době ježdění a dumání nad tím, co bych ještě mohl dělat a co ne, jsem začal přemýšlet nad mými výfuky, respektive jejich vložkami. Jak jsem zjisti při jejich čištění, jedná se o nějaký samodomo výtvor, který je zdařilý, jezdí to s ním hezky a ani podle zvuku bych nějak nepoznal, že tam není originál vložka.
Výfuk u dvoutaktu je zapeklitá a důležitá věc a tak jsem si říkal, zda-li nebude lepší to dát do původního osazení. Mohlo by to jet lépe, méně to žrát a třeba to bude i tišší. Koupil jsem tedy originální vložky, nechal si vyrobit tzn. Poliho kroužky - jedná se o výpalky ve smyslu velkých podložek, kterými se nahradí původní tvarované podložky, jenž svírají těsnící přepážky. Originál drží těsnící kroužky ne po celé ploše a tak dochází k jejich vylamování - materiál asi není nejlepší, tlak, teplo, vibrace...no prý to moc nevydrží. Tyto nové podložky svírají těsnící kroužky prakticky celé, jejich průměr je jen o něco málo menší a tak nemůže docházet k jejich mechanickému namáhání - vydrží podstatně déle.
Vymontoval jsem tedy ty své, dal originál a vydal se na cestu. Solo jsem toho moc nenajezdil, shodou okolností jsme jeli spíše ve dvou a nevím... zdálo se mě to nějaké zdechlé. Jezdili jsme kopcovitou krajinou, nějak to jelo, ale měl jsem subjektivní pocit, že to je takové udušené. Tak jsem to vydržel pár jízd, pak jsem tam dal zpět ty své a rozdíl jsem pocítil hned. Opět jízda ve dvou, pocity byly že v nižších otáčkách snad o něco lepší, střední otáčky podobné a nad 4 tis. otáček přichází kopanec až proklouzne spojka - to originál rozhodně nedělal. Takže zůstávám u těch svých. A začnu pátrat kde by byla v okolí motorová brzda, docela by mě zajímalo co je subjektivní pocit a jak by to vypadalo na grafu. Každopádně i objektivně je jízda ve dvou svižnější, veselejší, takže originály zatím schovám a jsem zvědav, jestli se mě to podaří někde odbrzdit.
Tuningu... i když jen tak lehce... zdar!

• zadní tlumiče

Letošní rok je hodně o jízdě nejen na pohodlné a úsporné RVM, ale i na týnecké klasice a to dvoutaktní J350. Ta jezdí spolehlivě, ještě nechávám cinkající písty ve válcích, na podzim dám nové válce s písty a za nižších

Vloženo: 25.08.2023
    Uskutečněno: 25.08.2023
  • Generálka No.2

Ahoj a když je už na silnicích sníh a sůl, je aspoň čas na psaní, ke kterému se jinak nemůžu dostat. Tak moc jsem se radoval z generály motoru skvělé 350, že to bylo nejspíše tak silné, že to motor prostě nevydržel. :-

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.12.2022
    Uskutečněno: 16.12.2022
  • Zajíždění, úpravy

Ahoj a hodně hezkých chvil, do nelehkých dnů. V téhle době je snad více než jindy potřeba držet si pozitivní myšlenky, mít radost z maličkostí a užívat si každého dne a chvil co to jde. Počasí se pomalu umoudřuje, já j

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.03.2022