Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Johny_R
Vloženo 25.7.2017
Aktualizováno 18.8.2019

Vloženo: 18.10.2017, Uskutečněno: 18.10.2017, Zhlédnuto: 45x

Shodou okolností jsem při výměně sekundárního převodu odhalil veliký průšvih v elektrice - roztavená jedna fáze alternátoru.
Vzhledem k nutnosti pohybu jsem to potřeboval opravit a tak do hluboké noci jsem mě co dělat. Oprava drátu a fastonu byla v pohodě, ale vypálený kontakt ve svorkovnici mě dal chvíli zabrat. Při té příležitosti jsem zjistil, že v dalším je také studeňák a tak jsem proletoval vše.
Druhý den jsem proletoval i usměrňovací blok, ale pár dní na to jsem zakoupil VAPE R-04 a usměrňovač, regulátor a relé jsem vyhodil a nahradil to zmiňovanou R-04. Zapojení není složité, jen mě trochu dala zabrat kontrolka dobíjení - spojit ji s vývodem uhlíku DF, který vede do R04, druhý konec z kontrolky (původně zem) spojit na 15 ve spínací skříňce (bošárně). Zbylé dráty co vedly z původního relé uštípat, zaizolovat, zelený z alternátoru (střed) se nezapojuje(také ho zaizolovat). Natáhnout pořádně zem, B+ a dobíjení funguje skvěle už od nízkých otáček. Skvělé, doporučuji, ale rozhodně stojí za kontrolu svorkovnice alternátoru. :)

• zadní tlumiče

Letošní rok je hodně o jízdě nejen na pohodlné a úsporné RVM, ale i na týnecké klasice a to dvoutaktní J350. Ta jezdí spolehlivě, ještě nechávám cinkající písty ve válcích, na podzim dám nové válce s písty a za nižších

Vloženo: 25.08.2023
    Uskutečněno: 25.08.2023
  • Generálka No.2

Ahoj a když je už na silnicích sníh a sůl, je aspoň čas na psaní, ke kterému se jinak nemůžu dostat. Tak moc jsem se radoval z generály motoru skvělé 350, že to bylo nejspíše tak silné, že to motor prostě nevydržel. :-

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.12.2022
    Uskutečněno: 16.12.2022
  • Zajíždění, úpravy

Ahoj a hodně hezkých chvil, do nelehkých dnů. V téhle době je snad více než jindy potřeba držet si pozitivní myšlenky, mít radost z maličkostí a užívat si každého dne a chvil co to jde. Počasí se pomalu umoudřuje, já j

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.03.2022