Ducati Multistrada 1200S (2016)

Vlastník jirka.27
Vloženo 24.7.2017
Aktualizováno 24.7.2017

Objektivně posoudit vzhled tohoto unikátního stroje je poměrně těžké. Někomu se líbí hned, jinému zas ne. Jisté je, že pozornost si zaslouží nejen svoji výjimečností z hlediska samotného zařazení motocyklu, ale i propracovanosti detailu.

První dojmy - Pro moji vyšší postavu (190 cm) je ergonomie stupačky – sedlo – řídítka velmi dobrá. Pohodlná pozice a prostorné sedlo přímo lákají k delším výletům. První, co mě překvapuje, je nekonvenčně řešené uchycení předního plexiskla, které se otáčí spolu s řídítky. Jen mi uniká praktický smysl: když jedu rychle, do zatáček se nakláním a plexi se vychýlí od směru jízdy jen minimálně; naopak, když hodně otáčím řídítky, většinou se otáčím na místě nebo jedu velmi pomale a tehdy plexi více méně nepotřebuji. Designově to ale nevypadá špatně a proti gustu… Myslím, že hlavní funkcí předního štítu je chránit řidiče před nepřízní počasí a to plexisklo u Multistrady splňuje celkem bezchybně. Menší postavy (cca do 185 cm3) musí „chrochtat blahem“ a ani já jsem si nestěžoval

Pojďme jezdit, o tom ty motorky jsou. Mačkám startér a velký dvouválec do L rozehraje tu svou. Motorka se začne chvět a z dvojice tlumičů, které připomínají kanóny na sestřelování plechovkářů ze silnice, se ozve příjemné basové dunění. Lehce pootočím plynovou rukojetí, otáčkoměr vyletí nahoru a motorka krásně zařve.

spike-cz
spike-cz napsal 31.07.17 v 11:58 10b.

Výjimečná motorka s osobností. Za mne krasavice neskutečná s nadčasovým designem a barvou sněženek. Super

Massik
Massik napsal 30.07.17 v 01:14 1b.

Moto je super, ale bylo by lepší napsat svoje vlastní dojmy. Natáčencí plexi? Obslehnutá recenze a ještě starého modelu. Ale no tak!

Survivor
Survivor napsal 29.07.17 v 12:37 5b.

Otáčecí plexi? Ne...to jen kolega nechtěl nic vymýšlet, tak čerpal z recenzí na netu... http://autofun.bles...aradka-na-cesty-167/
Jen se seknul o 10 let v modelové řadě.

PajaZR
PajaZR napsal 24.07.17 v 22:43 9b.

Krásná

speroure
speroure napsal 24.07.17 v 22:05 10b.

Ta zeleno-bílo-červená trikolora prostě UMÍ