renocar_unor

Triumph Street Triple R (2017)

Vlastník Atomicc
Vloženo 24.7.2017
Aktualizováno 26.8.2017

Jedinečná anglická motorka, která vyhoví všem.

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany)

První dojmy - Jsem naprostý začátečník, co jezdí svou první sezónu. Před první jízdou jsem neměla možnost motorku vyzkoušet (ani starší modely). Do té doby jsem měla najeto 500km na Hondě CBF 1000. Sportovní posed a široká řídítka tedy byla úplná novinka, ale i při mé velikosti do 160 cm a váha 50kg moto okamžitě sedla a první (ač značně nervózní) svezení dokonalé. Znát je hlavně její nízká hmotnost a snadná ovladatelnost.

Motorku bych doporučil pro - Dle mého názoru vyhoví všem od začátečníka po zkušeného jezdce.

Doplňky na motorce - zpětná zrcátka z modelu RS, padací protektory motoru, větrný štítek

Výběr byl téměř půlroční a preference se stále měnily. Triumph nebyl v prvním TOP výběru, ze začátku se mi vůbec nelíbil (no jo,vzhled je prostě pro ženskou důležitý :) ) Ve hře byla i Aprilia Shiver. Nakonec padlo rozhodnutí na Triumph na základě recenzí, referencí, zkušeností a vize nových modelů Street Triple 2017 S, R, RS. ERko (ač se zrcátky modelu RS) bylo nakonec kompromisem mezi všemi.
Nyní je Triumph po zajetí s nájezdem necelých 2000km, já sama najeto něco málo přes 1000km. Po počátečních komplexech a strachu z nového stroje ( pro mě hlavně výška sedla 810 mm) bych pocity z jízdy shrnula takto.
Jízda a ovládání motorky naprosto jednoduchá a intuitivní, řazení snadné a přesné, brzdy netřeba komentovat - brzdí dokonale, podvozek tvrdý, při delším přejíždění nerovností člověk cítí zadek, na druhou stranu je ale vedení přesné a obrácená přední vidlice toho dost pobere. Jízda jako spolujezdec pro mě byla zkouška odvahy ( jako pro batůžek zvyklý na cestovní moto) - sedlo spolujezdce je takové vyvýšené bidýlko a držet se je možné pouze řidiče. Doporučuji batůžkaření zde pouze pokud to bude nezbytné :) Úložný prostor není žádný, k lékárničce pod sedlem se vejde max. malá peněženka. Průměrná spotřeba se od zajetí pohybuje okolo 5l, ale pořád se stabilizuje.
Prozatím vyzkoušena jízda po šumavských silnicích, kde pocit z jízdy naprosto dokonalý i pro člověka, který teprve začíná a neumí pořádně projet zatáčkou. I přesto ale díky snadné ovladatelnosti a nízké váze si stáčí jenom pomyslet a lehce se pohnout a moto se naklání prakticky sama. Pro zkušeného jezdce nebude žádný problém brzy brousit kolenem o asfalt :)
Dálnici zatím nemusím moc já, ani Triumph. Při vyšších rychlostech a díky absenci větrného štítku je jízda pohodlná tak do 110 - 120km/hod, pak už se člověk musí držet. Ale je to dáno i mou nezkušeností a prozatím klidnější jízdou v právě do 110 km/hod.
V plánu je srpnová cesta přes Rakousko a Itálii do chorvatské Puly a zpět (již s nainstalovaným větrným štítkem), takže budou nové zkušenosti a zážitky.

Jirin85
Jirin85 napsal 26.10.17 v 11:23 10b.

keson12
keson12 napsal 07.09.17 v 23:54 10b.

hrbi1977
hrbi1977 napsal 30.08.17 v 21:45

Ahoj všichni příznivci motorek Triumph to co nám přišlo na trh v roce 2017 od zmíněné značky jsou naprosté klenoty jízda na Street Tripel R je skvostný zážitek stačí si najít pěknou silnici a hoooodně zatáček a máte adrealinu na celý týden 100 km na této motorce, když za to umíte "zatáhnot" tak máte úžasný požitek z jízdy a nemusíte jako jistí "cesto-endurác a podobní biker motorkáři" najíždět přes 400 km za den, aby jste si ... vždyť všichni víte tento stroj je všestraný a vskutku vyhoví jak úplnému začátečníkovi, tak i hodně dobře vyježděnému jezdci přeji mooooc pěkných výletů na Trimphu a kočičce, která HO sedlá jen to nej! protože "holky" na motorky patří a moooooc jim sluší

jardusking
jardusking napsal 02.08.17 v 23:57 8b.

Tos velmi odvážná děvčica, osedlat takovýto stroj. Tak si jej krásně a dlouho voď a bez nehod a super zážitky...

Atomicc
Atomicc napsal 31.07.17 v 10:27

Díky všem za pozitivní komentáře