Yamaha FZ1 Fazer (2011)

Vloženo 20.7.2017
Aktualizováno 25.5.2018

Je to verzia GT. Športová turistika

Triumph Tiger 1050 Sport: Vyššia cena, bude nástupcom FZ1

První dojmy - Iný, ale hlavne pohodlnejší posed oproti predošlej R1. Chvíľu sa budem trápiť s držaním rajdov, po SS je pozícia rúk nejak divná. Nástup výkonu kľudnejší, ale 110 kW nakoniec bohato stačí.

Motorku bych doporučil pro - Odporučil by som ju tým, ktorým už super šport nevyhovuje posedom, no ešte sa nechcú vzdať možnosti rýchlejšieho zvezenia.

Doplňky na motorce - Doplnky sú len originálne ku verzii GT, teda zásuvka, bočné kapoty, vyššie plexi, nosič na kufre a kufre org. Yamaha vo farbe moto.

Moto som túto sezónu neplánoval kupovať, ale vzhľadom na výhodnú cenu od kamaráta, prvého majiteľa, sa to nedalo odmietnuť.

Nemám ju ešte ani týždeň, tak podrobnejšie dojmy z jazdy doplním neskôr. Zatiaľ to ale vypadá, že si budeme rozumieť. Máme v pláne niečo pocestovať so snúbenicou, tak potom zhodnotím.

Edit 1:
Ani po sezóne jazdenia si neviem zvyknúť na rajdy. Malo to za následok aj niekoľko krízových situácii, z ktorý som vyviazol s obrovským šťastím. Takže rozmýšľam nad výmenou, len netuším akým smerom sa uberať (tvar, výška).

Ale musím aj pochváliť, napr. praktickosť origo kufrov, do ktorých vojde napr. aj integrálna prilba, centrálny stojan na odstavenie cez zimu, alebo pri potrebe vyčistiť reťaz, vyššie plexi, za ktoré sa pri mojej výške 183 cm a miernom prikrčení aj skutočne dá skryť pred náporom vetra pri vysokých rýchlostiach.

Verzia GT má oproti klasickému FZ1 S aj bočné kapotáže, ktoré sa mi páčia. No má to aj nevýhodu. Pri teplejšom počasí sa motor rýchlo zohrieva až prehrieva. Pri presunoch mestom neustále zapína ventilátor a dlho mu trvá, kým aspoň trochu stlačí teplotu dolu.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 20.07.17 v 10:43 10b.

ozzman_84
ozzman_84 napsal 20.07.17 v 09:08 10b.

GT se moc nevidí, můžu jen pochválit výběr