Honda VFR 1200X Crosstourer (2017)

Vlastník flame4fun
Vloženo 19.7.2017
Aktualizováno 26.7.2017

Skvelá cestovná motorka na spoznávanie sveta osamote aj vo dvojici.

Motorka koupena od Motor-car Bratislava

Triumph Tiger Explorer: Vyššia cena, drahší servis

První dojmy - Oslovil ma okamžite krásny zvuk V4 motora, aj na voľnobeh aj počas jazdy vo vyšších otáčkach. Motorka má neskutočný záťah. Dvojspojková prevodovka a radenie tlačidlami na riadidlách je fakt šupa. Kto neskúsil, nevie o čo prichádza.

Motorku bych doporučil pro - Moto je pre ľudí, ktorí chcú spoznávať svet na dvoch kolesach, či už single alebo vo dvojici. Je vhodná pre vyšších a "statnejších" jazdcov s ohľadom na pohotovostnú hmotnosť 287kg.

Doplňky na motorce - Vyhrievané rukoväte Honda, centrálny stojan a ochrana motora SW Motech, zadný blatník Honda, padáky Givi, bočné 48 litrové hliníkové kufre a 52 litrový topcase Givi.

Motorka ma oslovila krásnym dizajnom, motorom, kardanom a dvojspojkovou prevodovkou. Poskytuje dostatok komfortu pre jazdca aj spolujazdca a ani po 500km v sedle sa človek necíti byť unavený.
Je to skvelý stroj na turistiku vo dvojici.
Motor má silný záťah a nerobí mu problém ani ľadvinka a plná poľná, proste ťahá ako čert. Zvuk je skvelý a aj so sériovým vyfukom. Vďaka dvojspojkovej prevodovke je radenie rýchlostí jedna báseň a úplne sa vytratili ťukance prilby so spolujazdcom pri preraďovaní.
Motorka má nastaviteľný plexi štít, ktorý výborne kryje aj moju vyššiu postavu (mám 187cm) bez dodatočnej montáže deflektoru. Dá sa prestaviť jednou rukou behom pár sekúnd. Pri pomalej jazde/jazde v meste si ho dám nižšie a vietor mi fúka na prilbu a pomáha vetrať v lete. Naopak pri diaľničných presunoch a nastavení vo vyššej pozícii dobre kryje pred vetrom.
Brzdy sú dobre dimenzované a ešte sa mi nestalo, že by som pocítil ich vädnutie, ani pri dlhodobejšom brzdení a pri jazde s plnou poľnou vo dvojici.
S pohotovostnou hmotnosťou 287kg treba byť obozretnejší pri manipulácii na mieste a výbere parkovania, aby si sa vedel odtiaľ aj dostať.
Podvozok je plne nastaviteľný, hoci nie elektronicky ako u konkurencie. Nerovnosti zvláda veľmi dobre.
Momentálne mám najazdených cca 12.000km a spotreba sa ustálila na hodnote okolo 6 litrov na 100km.

mvk73
mvk73 napsal 11.02.18 v 23:29 10b.

Vynimocna motorka.

5157
5157 napsal 29.11.17 v 17:08 10b.

Gratuluji byl jsem přemlouván,at' koupím bmw 1200gs ale po svezení na tomhle bylo rozhodnuto.Ten motor je skvělý u gs to moc neletělo Jinak krásné fotky

Clint
Clint napsal 24.09.17 v 13:19 10b.

Jasných deset, také mám jednu doma ;)

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 27.07.17 v 09:07 10b.

Dobrá voľba jasných 10

MiKas004
MiKas004 napsal 26.07.17 v 20:17 10b.

Waw, to je fakt pecka. Snad jednou ...