BMW R nineT Scrambler (2016)

Vlastník Urbe2
Vloženo 16.7.2017
Aktualizováno 30.7.2017

Kolem Dukovan nejem pro Brňáky

Vloženo: 17.07.2017, Uskutečněno: 16.07.2017, Stav tachometru: 3350 km, Zhlédnuto: 34x , Bod zájmu: Klášter Rosa Coeli

Tak jsem se chystal 2 dny a přemýšlel kam si vyrazím... Je neděle odpoledne, přelepím přední světlo křížkem.. ani nevím proč a jaký to má vlastně význam - nikde jsem nenašel proč to na cefe racer dávají... prostě se mi to líbí, sednu na Scramblera a bez plánu vyrážím. Kam to dát? Mám chuť na nejlepšího turka v Cafe Fara v Klentnici, ale z Blučiny vyrážím směr Dolní Kounice - dlouhé roky jsem nebyl u kláštera Rosa coeli. Po cestě ještě krátké foto u zbytku železničního mostu Ivančického viaduktu projektovaného Gustavem Eiffelem. O kousek dál minu Kavárnu a galerii Stříbský mlýn - stojí za zastavení..dnes chci ale ještě něco najet, tak pokračuji kolem Stromokruhu evropy přes trať do Ivančic.

Parkuji před klášterem a ejhle, ona je tu pokladna a průvodce...času málo, někdy příště určitě kouknu dovnitř. Dále na Ivančice a směr Moravský Krumlov..tam se rozhodnu, kterým se dám směrem. Ještě na kruháči v Polance jsem přesvědčený, že to dnes na Pálavu dám...ale uhnu směr Třebíč...mám rád ty dlouhé zatáčky a pěkný asfalt bez velkého provozu, kde to můžu trochu víc popustit... míjím elektrárnu Dukovany a radost my na pár kilometrů kazí nově vyfrézovaný asfalt. Nojo - za pár dní to ale bude super. Třebíč projedu velmi rychle a těším se na rychlou silnici směr Náměšť nad Oslavou a Rosice. Po cestě minu oblíbený motorest Na vyhlídce a přemýšlím, jestli někde zastavit, ale ten zvuk Scramblera je tak návykový, že se mi ho nechce zrovna vypínat.

Na začátku Rosic sklápím směr Tetčice a dál za přejezdem na Radostice.Vždy se musím zastavit na opuštěném koupališti. Strašně rád bych věděl, jak to tady vypadalo kdysi...čaje o 5., pruhované plavky a dámy s klobouky -) škoda...tady už to každý rok je zarůstá více a více... Nemáte někdo fotky z historie tohoto místa?

Posledních pár kilometrů už je sklouznu "dolů" směr Ořechov a jsem skoro doma... tenhle okruh cca 150 km na odpolední projížďku mám prostě rád.

Ještě pro info: Pozor na radary v Židlochovicích u školy, Ivančice na výjezdech z města, Třebíč u benzínky, Rajhrad u kostela

Tak zase za pár dní

Urbe

PS: škoda, že se na motorce všichni pozdravíme a většinou se vlastně i hrdě usměji, ale v "civilu" bez helmy potkávám lidi bez radosti, naštvané a plné zloby... a přitom jsme na sebe třeba včera mávali... tak třeba přístě MOTORKÁŘI

Mark09 (7) napsal 23.03.2018 v 22:35

Hyacint (39) napsal 25.07.2017 v 10:47