Yamaha XJ 500 (1983)

Aktualizováno 5.5.2021

Renovace XJ500 září 2017

Vloženo: 09.09.2017, Uskutečněno: 09.09.2017, Zhlédnuto: 26x

září 2017
Tak jsem zase trochu postoupil s renovací. Jde to pomalu kvůli času.
Právě jsem dokončil opravu předních tlumičů. Myslel jsem, že jsou úplně zničený.
Už při koupi jsem viděl a hlavně při jízdě cítil , že tlumiče jdou jen cca 5 cm stlačit a pak jdou natvrdo. Velký rány do rukou. Při vypouštění oleje jsem zjistil, že tlumiče jsou plný nějakýho černýho humusu a je tam toho skoro půl litru v každé!. Přitom origilál náplň má být 230ml v jedné. Tím se vysvětlil malý zdvih tlumičů. Koupil jsem nový gufera, olej a tlumiče budou makat jako nový. Zbývala povrchová úprava. Nechtěl jsem tlumiče leštit ale zachovat původní Japan satinovou úpravu. Barvožroutem jsem odstranil původní čirý lak a vše očistil tech. benzínem. Obrousil papírem 400 a potom 600. Následně rounem a výsledek můžete vidět v galerii. Ještě to musím odmastit a znovu stříknout lakem.
Další věc co jsem pokročil je přístrojový panel. Ten původní byl po těch pádech fakt dorasovanej. Chvíli (pár týdnů) jsem hledal na internetu a v Německu jsem sehnal velmi zachovalý kus z XJ 550ky. Hned jsem objednal a za 106 Eur to mám bez práce) Další pokroky zase zveřejním. Čus.

• Renovace XJ 500 (video)

Mám spousty fotek a krátkých videí z renovace, které jsem vložil do amatérského videa. Má ale 15 minut :-) Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=mVuatMcsRi0&t=382s

Typ: Oprava
    Vloženo: 15.08.2020
    Uskutečněno: 15.08.2020
  • Renovace XJ500 červenec 2020

Červenec 2020 !!! HOTOVO !!! B-) "Zuboženej stroj už nedoufal, že se ještě někdy prožene po silnici a někdo řekne: "fakt krásnej stroj"" Další zápis do deníku v podobě momentek z renovace XJčka. Motorku jsem pop

Typ: Oprava
    Vloženo: 14.08.2020
    Uskutečněno: 14.08.2020
  • Renovace XJ500 duben 2020

Duben 2020 po dlouhé době se podařilo posunout renovaci XJčka o velký kus k cíli. Chystám i video ale teď mrkněte na pár fotek s krátkým popisem. Při renovaci jsem narazil na spoustu "víceprací" se kterýma jsem nepočíta

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.04.2020