renocar_unor

Suzuki GSX 1250 FA (2010)

Vlastník Ruslan
Vloženo 2.7.2017
Aktualizováno 25.3.2022

Silná,rychlá a velmi lehce ovladatelná

Motorka koupena od xxx

Suzuki DL 1000 V-Strom: špatná komunikace s majitelem a jsem rád že to tak dopadlo
Suzuki GSX 1400: toužil jsem po ní,ale ochrana jezdce žádná,tak jsem hledal něco jiného

První dojmy - Na svou váhu velmi lehce ovladatelná,uctihodný zátah od spodu,dobrý posed,padla do oka i do ruky hned :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny kdo chce rychleji a pohodlnějí cestovat.Pro vyšší postavy nad 185cm bych doporučil přidat větrný štítek

Doplňky na motorce - set kufru,zásuvka a medvídek doplněno laďakem Beowulf

Tuhle mašinu jsme si vybrali náhodu,předtím jsme ji viděli jen na fotkách a v článcích na Motorkářích,chtěli jsme ji vidět na živo a jeden chlápek ji prodával kousek od domova,tak jsme to jeli omrknout.Nechal nás nasednout a po složení celé částky jsme se mohli projet (no jel jsem sám) pro jistotu .Najel jsem asi tak cca 10 km,vrátil se zpět a bylo rozhodnuto,Skvělé ovladatelná,rychlá,dobrý poset a ten zátah odspodu perfektní.Tento týden jsme provedli pár testu : jízda ve dvou i s třemi kufry,chtěl jsem vědět jak se popere naložená ve městě ve špičce,kdy člověk jen popojíždí,jelikož její váha jak někteří píšou je velká,musím to vyvrátit,vůbec o váze nevíte,takže proplétání městem pohoda,tento týden byl silný vítr v místech vichřice,tak jsme jeli na otevřenou dálnici,aerodynamika a odvod větru super,vůbec nefouká a mašina drží stopu.Z mého pohledu je to velmi povedený univerzální stroj,zařadil bych ho mezi ST (rychlý,výkonný a má cestovatelské ambice), jeho kroutící moment je uctihodný,můžete jet 50-60 km/h na šestý stupeň a motor se chová stále klidně,ale nejsem zastánce motor podtáčet i když to v pohodě snese,stačí lehce vrknout heftem a letí jako splašená .-) , řazení je přesné ale ne tak hladké jako u GSR,brzdy malinko slabší ale stačí,motor klidný a kultivovaný,v zatáčkách dobře sedí a vůbec se nekroutí,dobře drží stopu,podvozek je dobře naladěn což mě mile překvapilo s úplnou lehkosti přejede rozbitější silnice které vůbec necitíte...Sečteno a potrženo vypadá to že jsme našli univerzální mašinu která nám sedí dobře.-Doplněno laďakem Beowulf db killer + homologace, s db killerem 20-30% hlučnější oproti originalu a bez vložky tak to je randal od 4 tis.otaček dolu k 2,8 tis otaček při zavření plynu si pěkně odplivuje :D...Tak zítra 2.7.2018 mám mašinu přesně rok,nájezd 26 400km, stav při koupi 18 100km,FA šlape jak hodinky.Při koupi byli obute na pneu RossoII stav tak cca 50% a vypadali že sezónu na nich odjezdím,omyl, návrat ze Šumavy a byli na plátno něco přes 1200 km.Koupil jsem nové Pirelli Strada, zatím najeto 7100 km a vzorek cca 70% a to jezdím většinou ve dvou.Zatím co jsem vše napsal tak to byli takové ty první dojmy,teď můžu trochu napsat pár dojmu po pár tisích km.Motor bez chybný,za to fakt palec nahoru,tento motor je o krouťáku takže vše co v něm je tak se děje jen do 8 tis.otáček.Podvozek je v továrním nastavení a taky tak zůstane.Ruka na plynu tak okamžitý projev motoru,nepocitují žádnou prodlevu.Spojka stále zlehoučka,řazení 1-3 se nezměnilo, je to pořád takové hrube.Brzdy no: solo jízda (ostřejší) stačí, ve dvou a naložený (kochací jízda) stačí,ale při (ostřejší) je nezbytne použit zadní.Spotřeba se nezměnila, dlouhodobá spotřeba 5,2 L (sport,město,kochání,dálniční přesuny...atd.)Jediné mínus které jsem našel, tak je větrný štítek,ze začátku to bylo v pohodě,člověk se sžívá s motorkou tak tomu taky přizpůsobuje jízdu,jenže už mám něco najeto a nad naše dálniční limity mě to chce odpalit palici.Batůžek je bez námitek,ten si tam lebedi a je velmi spokojený a JÁ TAKY .Takže určitě neměním,jak je u mě zvykem a to ze dvou důvodu : jede rychle a citím se jak na sportu (až na ty řidítka) a za druhé hodně pohodový cesťák...SUZUKI JE MÁ SRDCOVKA .

strejda
strejda napsal 25.04.21 v 19:40 10b.

Přeji Ti hodně šťastných km bez nehod s touto bezva mašinou.
Koupil jsem ji také, zatím se s ní seznamuji.

Zdendisss
Zdendisss napsal 27.03.20 v 12:47 10b.

Čadil
Čadil napsal 21.01.19 v 13:59 10b.

krásná mašina i popis

Sharkjd
Sharkjd napsal 26.08.18 v 19:38 10b.

Hodně spokojených kilometrů! Zatím se s mrškou sžívám, ale zatím plná spokojenost. Všechny zmíněné neduhy (drobnosti) mohu potvrdit - hlasitější řazení 1-3 (hlavně jednička z N je rána jak z děla) i cloumání hlavou při více jak 130 km/h. Ale jinak naprosto skvělý stroj.

HONDAB
HONDAB napsal 19.05.18 v 08:40 10b.

Máš tu krasavicu pěkně vyladěnou.