Yamaha FZS 600 Fazer (1999)

Vlastník Grupin
Vloženo 29.6.2017
Aktualizováno 29.6.2017

Cestovní a zároveň sportovní motocykl který si nechá hodně líbit. Podle mě výborný do začátku.

Honda CBF 600S: Fazer byl cenově dostupnější a vzhledem pro mě přijatelnější.

První dojmy - První týden jsem měl největší strach protože jsem nevěděl co si k ní můžu dovolit ale Fazer drží krásně v zatáčkách a když se drží ve vyšších otáčkách (6000+) je živý. Překvapil mě vcelku veliký úložný prostor pod sedlem. Ale co od první jízky postrádám jsou hodiny na budíkách.

Motorku bych doporučil pro - Mám 185cm a 90kg a řekl bych že úplně ideální motorka, ale mít 190cm a víc tak bych si jí nevybral.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk, větší řidítka, vyšší plexi, zadní stupačky, vyhřívané rukojeti, USB, kufr, padací rám.

Na Fazeru mám najeto asi jen 5 000km ale zkusím se podělit o nějaké připomínky. Začal bych tím že světla jsou v noci slabší ale není to nic s čím by se měl člověk bát. Posed na tomto stroji se super, mám originální sedlo a nemám problém cestovat delší trasy a vůbec nekloužu. Na budíkách postrádám hodiny a někdy i teplotu motoru (je tu pouze kontrolka přehřátí) . Jakmile člověk překročí 8 000 otáček tak se motorka mění na ďábla. Podvozek je spíše stavěný na rovnější cesty a né žádné mezivesniční drmoly, není to vůbec příjemné ale dá se to kousek přežít. Se spotřebou jsem se zatím nedostal nad 6 litrů, a to že jsem jí bral. Jinak průměrně kolem 5 litrů.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.06.17 v 00:30 10b.