Triumph Tiger 1050 (2007)

Vlastník Jamousek
Vloženo 23.6.2017
Aktualizováno 5.2.2018

Velice pohodlná, vzpřímený posez, tahá krásně, neokoukaná a hlavně tří hrnek :)

Yamaha FZ1 Fazer: důvod neuveden
Honda XL 1000V Varadero: důvod neuveden
Honda CBF 1000: důvod neuveden
Suzuki DL 1000 V-Strom: důvod neuveden

První dojmy - Začal jsem znovu jezdit po cca 20 letech a Tiger padnul do ruky hned po prvním projetí. Nenašel jsem žádný zápor. Respekt jsem samo měl, ale Tiger má pozvolný zátah a obavy z trhání asfaltu rychle odešly.

Motorku bych doporučil pro - Tigera doporučuji každému, kdo to má v hlavě srovnané. Po opravdu dlouhé době jsem pořídil hned litra a v pohodě se dá zvládnout.

Doplňky na motorce - Vyhřívané gripy, topcase Givi, 12V zásuvka, přešité sedlo

Zatím mám najeto 1000 km a naprostá spokojenost. Polyká kilometry jako nic a ani po delší cestě nic nebolí. Velmi dobře se ovládá a v nízkých otáčkách je opravdu hodná. Ze začátku se kvůli váze člověk obává, aby mu to neupadlo při manipulaci na místě nebo při pomalém otáčení, ale postupem času se to podá. Na motor si nemůžu stěžovat, když chci jet tak jede. Brzdy v pohodě, ale je potřeba mačkat, asi by mohly být ostřejší. Od spolujezdců zatím žádné stížnosti, tak asi dobrý. Do úložného prostoru pod sedlo se vejde akorát povinná výbava, což je dostačující. Spotřeba se zatím pohybuje od 5,3 - 6,2. Tigerovi nejlépe sedí okrsky a naše klasické děravé silnice krásně žehlí a nijak v jízdě neomezuje.

Jamousek
Jamousek napsal 06.02.18 v 13:49

Díky všem
to rizler - olej nežere

Aleš_R
Aleš_R napsal 06.02.18 v 06:09

Pěkný sedlo

rizler
rizler napsal 05.02.18 v 19:56 9b.

pekná,ale nežerie ti náhodou olej?

Toman87
Toman87 napsal 05.02.18 v 19:56 10b.

vím o čem mluvíš

maovec