Yamaha YZF-R6 (2000)

Vlastník wincent
Vloženo 19.6.2017
Aktualizováno 20.6.2017

Už od pohledu jsem ji musel mít.

Honda CBR 600F: Žádná solidní se v okolí neprodávala

První dojmy - Dlouhou dobu jsem na motorce nejel a ještě s čerstvým řidičákem na R6 jsem měl a pořád mám velký respekt. Ale není to nic, co by se s klidnou rukou nedalo zvládnout. Krásně se ovládá a i při mých 170cm jí dokážu ukočírovat (i se spolujezdcem)

Jezdil jsem od 16ti na Hondě NSR 125. Je to takové prdítko, někdo říká křoviňák s koly, ale na naučení si myslím nebyla špatná. Poté následovala 5ti letá pauza. Hned ten den, kdy jsem udělal řidičák na A jsem se byl kouknout na zmíněnou R6tku. Uchvátila mě na první pohled. Mě osobně se v tomto ročníku líbí ze všech dostupných supersportů nejvíce, co se týče designu. Je to věc osobního vkusu, ale prostě jsem zastáncem 2 světel a tečka :) Protože jsem smolař a kdybych se na ní byl projet, tak bych 100% byl zastaven PČR a přišel bych ještě o neobdržený řidičák. Proto jsem se nechal svézt původním majitelem. Já jsem jel jen po parkovišti. Všechno bylo v pořádku a tak nebylo co řešit. Další týden si pro ní jedu.

Moto prý bylo padané, ale nádrž je v pohodě, plasty jsou nové a přelakované, vidlice repasovaná a zkontrolovaná. Měněné gufera. V krčku není žádná vůle a vše funguje jak má. Hlavně mám jistotu kvalitního servisu od společného známého, který jak to jen říct je největší borec na motorky a auta, kterého znám. Mraky zkušeností a naježděno víc, než kdy v životě najedu já. Byly měněny kompletně všechny spotřební věci (kromě gum), jako svíčky, olej, filtry měněny na KN, čištění a seřízení karburátorů atd. atd. Momentálně jsou sjeté gumy, které se budu snažit vyměnit a řetezovka... no...je tam prostoru dle rysek na napínání dost, takže výměna bude v zimě.

Jízdní vlastnosti nemůžu po jednom dni zhodnotit. Zatím prostě super. Jak sám, tak se spolujezdcem se jede v pohodě. Odpich to má jako kráva, asi mi to tak jako nováčkovi přijde a časem si zvyknu. Trošku mě už ze startu štve karbec, ale je to věc zvyku. Najeli jsme s přítelkyní cca 100km a zatím si moc na nepohodlí nestěžovala a mě se taky sedělo a jelo dobře. Uvidíme na delší trase. Rozhodně moto není do města, to mě hodně trápilo. Hlavním faktorem je ovšem má výška, která mě při různých popojížděních hodně limituje.

Toť zatím vše ;)

context
context napsal 26.06.17 v 20:48 10b.

Super stroj přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu

technasia
technasia napsal 21.06.17 v 23:06 10b.

královna 600vek

joker.j
joker.j napsal 20.06.17 v 12:19 10b.

Přeju hodně šťastných kilometrů bez nehod...hlavně opatrně . Jestli si zastánce dvou světel...jsme v tom případě 2 . Máš jí pěknou

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 20.06.17 v 08:32 10b.