MV Agusta Brutale 910 R (2007)

Vlastník JollyJoker
Vloženo 13.6.2017
Aktualizováno 21.6.2018

Je to opravdu radikální 4-válec,který jede moc a od 5tisíc jede "strašně" moc.

Aprilia Tuono 1000 R Factory: Byla na mně moc daleko a chtěl jsem po Tuonu zkusit úplnou změnu.

První dojmy - Když jsem na ní odjižděl domů,říkal jsem si,že jsem úplnej debil,když si dobrovolně můžu za prachy koupit takové trpítko. Přejezd po dálnici byl hotovej očistec. Za každým dálničním mostem sem letěl snad metr vzduchem,cítil jsem každou dilatačku. Ještě bez levého zrcátka to bylo fakt o hubu. Ale když jsem narazil na první zatáčky tady u nás,pochopil jsem,na co ta motorka je...

Motorku bych doporučil pro - Pro fakt zkušené a rozumné jezdce. A nebo na okruhové ježdění musí být v lehké úpravě super!

Brutale se mi vždycky moc líbili,ale chtěl jsem po Tuonu 2V Tuno V4. Ten zvuk véčka prostě miluju a celkově ten naháč mi připadá ze všech nejlepší. Ale výběr v rozumné cenové relaci nebyl téměř žádnej,tak jsem přemýšlel,co dál? Tuono 1000R Factory,Corsaro 1200,TNT, nebo nějaká Brutale ?
Jedna 910R byla na inzerci a občas jsem po ní koukl,ale vypadala tak nějak obyčejně. Když se začala blížit sezóna,už jsem si říkal,tak něco kup,třeba jen na rok a pak se uvidí,třeba potom někdy klapne nějaké Tuono V4.
OK,jedu se na ní podívat. Vytáhne jí majitel z garáže a je hotovo. Na fotkách vypadá fakt divně,ale na živo už jsem měl jasno a věděl jsem,že půjde ke mně.
Po nějakém čase si jí odvážím po ose domů. Mlátím se do hlavy,že jsem asi zešílel. Proč po tak velké motorce se superbikovým srdcem si kupuju takovou malou motorku,do kterého rámu sotva narvali motor. Pořád se na ní ošívám,uvažuji na co to má 6 kvaltů,když z 1 stačí hodit 6 a pořád to jede hodně?

Doma doladím řadičku jen o pár milimetrů a najednou už vím,jak se na ní poskládat se 185 centimetry. Vyhodím originál zrcátko a jdu to zkoušet k nám do hor.
Jak už jsem psal,na cestování to není,ale nakonec to trochu jde,ale cesta musí být zkolaudovaná né později než před 3 lety. Motorka fakt vyžaduje dobrou silnici.

Po nějaké době už jsem jí konečně pochopil. Brutale nápis je na ní je oprávněně: je radikální,je malá,je vzteklá a doveze tě všude brutálně rychle. Nejsem nějakej šílenej střelec,mám rodinu a děti a musím se chovat zodpovědně,ale tuto motorku to vůbec nezajímá,myslet na to musím jen a jen já.

Motor nemá žádnou díru,táhne pořád moc a od 5-6 tisíc táhne fakt strašně moc. Nesmí se dávat plnej,je krátká a celkem lehká,tak jde lehce kolo do luftu. Zatáčky jsem ze začátku netrefoval,všude jsem zatáčel dříve. Na Tuonu jsem se na ní chystal,udělal pohyb a začal zatáčet s tím,že jsem jí lehce stáhnul do zatáčky. Brutale to udělá všechno najednou okamžitě, třeba jen při pohybu hlavou do zatáčky a hned točí,žádné čekání na stopu,prostě hned!

Brzdy jsou perfektní,ostré,okamžitý silný účinek ale čitelné.

Zatím na ní nemám moc najeto a je fakt,že každej víkend,když na ní sednu,připadám si jak poprvé na motorce a cítím k ní zdravý respekt,ale během pár kilometrů si zvykám a začnu si to užívat.

rNick
rNick napsal 29.09.17 v 19:48

Ahoj,takovou jsem drandil.I v té barvě.Nedám na MV dopustit.

PaBa
PaBa napsal 27.07.17 v 14:32 10b.

hrozná příšera !!!

Hayabusa
Hayabusa napsal 27.06.17 v 15:56 10b.

Ondra91
Ondra91 napsal 24.06.17 v 14:19 10b.

šlosi-cat
šlosi-cat napsal 20.06.17 v 16:52

Zdarec chlape.
Krásnej stroj. Přeju Ti, ať slouží a ať Tě vždy doveze v pořádku domů.
Jo a taky ať Ti nedojde benál