Suzuki DR 650 (1992)

Vlastník Matthew155
Vloženo 8.6.2017
Aktualizováno 13.1.2022

Krásny modrá farba, pohodlná poloha jazdca, vysoké zdvihy, plexi, blastre, vzducháč a hlavne sa "nemá čo" pokaziť. Ako stvorená pre cestovateľa začiatočníka .

Honda NX 650 Dominator: V skutočnosti menšia ako som si predstavoval. Mám 184cm. Vyzeral by som ako na skútri.
Aprilia Pegaso 650: Jediné prečo som ju chcel bol motor. Ale to nestačilo.
BMW F 650: Vôbec neviem prečo som ju uviedol :D

První dojmy - Po maturite priorita číslo jeden. Našetril som si, spravil vodičák A2, našiel som inzerát pri Brezne, zohnal dodávku a na druhý deň vyrazil. Išli sme dvaja. Ja ktorý som chcel motorku a druhý čo sa im rozumel. Mne už po ceste bolo všetko jedno. Či bude padaná alebo tiecť, ale bez motorky domov neprídem. Aj tak bolo. Nepotreboval som kolegov úsudok. Motor tiekol, spojka šmýkala štartér mlel z posledného. A ČO??? Šup ju do dodávky :-). Dal pretesniť motor, vymeniť lamely, sviečky, olej, nastaviť ventily, prezuť gumy.

Motorku bych doporučil pro - Motorku by som doporučil hlavne pre začiatočníkov. Pre prijateľnú cenu, jednoduchosť a výkon pre naberanie skúseností a nie na trhanie rekordov. Ale inak je to "kladivo". Hladkosť, jemnosť, nežnosť ...Nie !!! Toto je motorka pre skutočných adventuristov !!! Ktorým nevadí, že ich bude bolieť zadok po 300km denne z úzkej sedačky.Ktorým nebude vadiť, že pri rýchlosti nad 130km/h strácajú nad strojom kontrolu. A ktorým nebudú vadiť vibrácie jedno-valcového motoru.

Doplňky na motorce - Plexi
Nové sedlo
Výfuk
Hliníkové kufre - držiaky som si musel doma vyrobiť

Záťah od 4000 ot. je fakt super ale zase jazdiť pod 3000 neodporúčam. Do rýchlosti 100 km/h som stíhal BMW R1200GS (nemyslím to tak že som ho obiehal). Účinok bŕzd by som hodnotil ako postačujúci. Vďaka vysokým zdvihom, pomerne nízkou hmotnosťou, obratnosťou a záťahu od spodu, sa DR-ka cíti v teréne ako doma. Ale na ceste je to taktiež veľmi pekný zážitok. Záleží čo na nej máte obuté. S dobrými cestnými gumami si to dovolíte aj pekne naklopiť S vyšším plexi je aj dlhší výlet veľmi pohodlný (až na tú úzku sedačku ). Veľmi pekný zvuk. Motorka je dobre ovládateľná aj so spolujazdcom. Ak je motoricky v poriadku stačí kontrolovať olej, po 6000 ho vymeniť a sem tam nastaviť vôľu ventilov. Priemerná spotreba 5,5 litra. takže na nádrž zhruba 400km.. Motorka naštartovala za každých podmienok. Kamarát do sucha aj do dažďa. Na motorke som spravil 14 000 km za 1,5 sezóny (Rumunsko,Rakúsko, trošku Tirolského Talianska, Čechy a Saské Švýcarsko v Nemecku. Samozrejme najviac po Slovensku). Zatiaľ odyšla len baterka a keď som sa ju snažil nakopnúť roztlačením na dvojke, roztrhol som reťaz :D. Ale tá už bola vo veľmi zlom stave. Ale stále mám pred ňou rešpekt. Je predsa len staršia ako ja .

-Jandys-
-Jandys- napsal 12.01.22 v 01:25 10b.

Na DR nedám dopustit, už mám třetí (větší) v pořadí a nikdy mě nepřestala bavit Krásně modrá, tak si ji užívej

martin935
martin935 napsal 11.09.17 v 22:06 10b.

Juraj559
Juraj559 napsal 17.06.17 v 22:35 10b.

Skvelá recenzia, veľa šťastných kilometrov a múch medzi zubami

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 17.06.17 v 22:14 10b.

janogsx
janogsx napsal 17.06.17 v 12:42 10b.

Škoda že sa už také poctivé endurá nerobia. Prajem veľa pekných km.