BMW R 1200 RT (2006)

Vloženo 8.6.2017
Aktualizováno 3.3.2022

7.státu za 13.dní - RDGA

Vloženo: 17.07.2019, Uskutečněno: 17.07.2019, Zhlédnuto: 35x

Nečekal jsem to, ale po věčném čumění na cestovatelská videa sama manželka navrhla že tam jedem. A kam???
Bylo zadáno pár základních kamenů. Každý si řekl co chce vidět a navrhlo se "kolečko" obsahující: Dolomity, Verona, Cinque Terre, moře, Monaco a slavná silnice Route des Grandes Alpes (RDGA), ostatní snad příjde samo.
A přišlo, Alpy tak nějak známe a tak tato část byla jen jako tranzitní. Dolomity a jejich známá i méně známá passa jsou úchvatná, Provoz minimální a panoramata excelentní. Asi nejzajímavější bylo poměrně nenápadné passo Mahghen, kde se velmi úzká silnička s novým kobercem klikatí ve všech poloměrech s hustotou provozu 2.auta a 10.krav na 35.km
Za Veronou byla nutností asi 100km nudná placka, po níž se ale nabídl nádherný přejezd Apuánských Alp a passo del Bocco a pak ať mi někdo říká, že v Itálii nejsou zajímavé cesty (byla to moje asi 20 ceta do It.) a toto passo bylo luxusní branou k moři.
Oblast Cinque Terre pro nás bylo trochu zklamáním. Po letech jsme si chtěli projít tyto vesničky propojené chodníčky nad mořem, ale taloši prdí na údržbu a pak se to sype a chodníčky jsou zavřené.
Po ochutnávce dopravy ve městě Janov a zácpy na dálnici kde nefunguje "záchranářská ulička" a bez problémů projede jen skůtr, jsem splavenej jak Lužnice dorazil na Francouzské hranice.
Monaco. Turistická záležitost, ale stojí to za to.Pěkné památky, casino, jachty, okruh F1... Parkování bez poplatků a provoz v klidu - v kasínu jsem nic nevyhrál
Další den a RDGA už pár km od moře za městem Menton. Divoká nádhera kde se jezdí rallye Monte Carlo je nepopsatelná a pozvolna se mění na trasu kde se nyní jede Tour de France. Vždy jsem si užíval Rakouské silnice, ale toto je o několik tříd jinde. Celé Savojské Alpy téměř bez provozu, super příroda a to vše bez poplatků.
Švýcarsko má svoje krásná místa, ale i dost nudných přejezdů ve větrných údolích. Vysoká passa a např. ledovec, nebo Bernardýni to zase posouvají výše. Město Sion můžu doporučit, ale musí se vyšplhat až na hrad
Lichtenštejnsko - nuda, vlastně jen průjezd s krátkou zastávkou v centru. No a pak už jen jedna noc u jezera Traunsee, kde zrovna probíhal něco jako Oktoberfest
Co dodat? 13.dní na cestách, ubytování se snídaní přes Booking a večeře v místních restauracích, BMW jelo jako nové se spotřebou 4,1-4,5 l/100, najeto 3200.km.
Veškeré věci pro dva cestovatele se vešly do třech kufrů - zážitky se vešly taky.
Více fotek ZDE
první část trasy
další část trasy

31081 (670) napsal 29.07.2019 v 07:43

Džavor (0) napsal 28.07.2019 v 10:01

Ahoj zdravím moc veliká paráda a kransne fotky

• Inspirace z cest 2018

Mlha, zima, hnus - to vše vidím za oknem a tak čumím do map a plánuji cesty na příští rok. Pro Vás obdobně smýšlející přidávám pár inspiračních záběrů z letošních výletů. Já mám v plánu Route des grandes alpes (Savoj

Typ: Dovolená
    Vloženo: 07.12.2018
    Uskutečněno: 07.12.2018
  • Ztopoření (video)

Tak se přiznejte! Kolik z Vás co máte klasické kufry dostalo po prstech, nebo po květáku, nebo Vám jen vítr nechtěně zavíral víko? Není to nic nového, ale na tomhle kufru jsem to ještě neviděl. Takže přišel záblesk v m

Vloženo: 12.06.2018
    Uskutečněno: 12.06.2018
  • Úpravy, doplňky a jiné kravinky.

Na zimě nevidím nic užitečného, snad jen že mám čas na dohnání údržbářských plánů a vylepšování. A co že jsem to prováděl?: - Krom výměny všech olejů a opravy vyhřívání sedla jsem zakoupil turistické plexi od Ermaxu. O

Vloženo: 04.03.2018
    Uskutečněno: 04.03.2018