BMW R 1200 RT (2006)

Vlastník StB
Vloženo 8.6.2017
Aktualizováno 3.6.2018

Vloženo: 04.03.2018, Uskutečněno: 04.03.2018, Zhlédnuto: 261x

Na zimě nevidím nic užitečného, snad jen že mám čas na dohnání údržbářských plánů a vylepšování.
A co že jsem to prováděl?:
- Krom výměny všech olejů a opravy vyhřívání sedla jsem zakoupil turistické plexi od Ermaxu. Oproti originálu je o 5 cm. vyšší a to jsem chtěl, ale zcela jiné tvarování je dělá ještě vyšší. To trochu hatí mé vize, bo i když je nastavím na nejnižší polohu, tak budu zřejmě čučet skrze ně (zatím jsem nejel-zima a holomráz). Po otestování ho možná budu upravovat.
- Patka pod boční stojánek z Číny za 9.USD je také užitečná.
- Ze stejné země je i teploměr za tuším 1,5 USD
- Jestli bude užitečné i prodloužení (zalomení) zadního blatníku domácí výroby alá nové modely BMW - to se uvidí.
- No a vyleštění svodů je jen estetická třešinka na dortu.

Vyměnil jsem automobilovou GPS za vodotěsný a otřesuvzdorný mobil. První věc bylo zakoupit držák ve stylu dílenského svěráku za pár šupů (Čína) a ten následně úplně překopat. Normální mobil by tam držel perfektně, ale tenhle je moc tlustej. Jeho pogumované tělo však po úpravách držáku drží jako přibité a v kombinaci s objímkou řídítek od RAM je to bezva řešení.

Po první jízdě:
Tak po 50-ti km jsem zjistil, že opravdu čumím vesměs skrze plexi a při ukrajování serpentin by to nebylo dobré. Vzal jsem ruční brusku a tu průhlednou věc zakrátil o 4.cm. Možná se zdá na palici že si koupím plexi o 5.cm vyšší než origo a pak ho o 4. zkrátím, ale nové tvarování zcela zásadně mění pohled na svět.
No, operace se povedla a jsem spokojen - funguje to líp než původní "bublina".

• Ztopoření (video)

Tak se přiznejte! Kolik z Vás co máte klasické kufry dostalo po prstech, nebo po květáku, nebo Vám jen vítr nechtěně zavíral víko? Není to nic nového, ale na tomhle kufru jsem to ještě neviděl. Takž

Typ: Montáž doplňku
    Vloženo: 12.06.2018
    Uskutečněno: 12.06.2018
    Komentářů: 2
  • Letošní inspirace.

Moc nefotím, tak alespoň pár fotek - průřez motosezonou 2017. Je co zlepšovat, ale třeba můžeme i trochu inspirovat. Nějak se mi vytratil popisek několika fotek, takže odpovím na dotaz.

Typ: Dovolená
    Vloženo: 01.12.2017
    Uskutečněno: 01.12.2017
    Komentářů: 1
  • Přestavba BMW R 1200 RT POLICIE

Neodolal jsem a zakoupil ještě jednu bramboru. Řešil jsem stejný problém jako někteří jiní majitelé a to přestavbu z policejní verze na civilní. Proběhla demontáž padáku, radiostanice a majáku, na nov

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.10.2017