BMW R 1200 RT (2006)

Vlastník StB
Vloženo 8.6.2017
Aktualizováno 3.3.2022

Vloženo: 17.06.2017, Uskutečněno: 17.06.2017, Zhlédnuto: 107x

No netrvalo to dlouho (cca 200km) a už je tu první závada. Asi tam byla už při koupi, ale projevovala se velmi slabě a nevšiml jsem si toho.
Občasné zakolísání výkonu a proměnlivé volnoběžné otáčky přešly do vynechávání válců a náhodné zhasnutí motoru (ihned šlo nastartovat a pokračovat v jízdě). Závada vygradovala naštěstí jen 50m od domu definitivním zhasnutím.
Po následném hloubání a dloubání bylo odhalena a vyměněna elektronika palivového čerpadla. Častá to závada těchto regulátorů a to nejen na BMW RT, ale i GS, R... prostě celá tato řada osazená tímto kurvítkem.
Pokut to někomu odejde na cestách, tak se to dá nahradit čistě přívodem 12-ti V z baterie na čerpadlo, nebo udělátkem které se připojí do zásuvky 12V a nebo jak jsem se zařídil já - vykuchat starý regl a místo vlhkem a korozí zničené elektroniky tam dát pouze drátovou propojku. Budu to vozit pod sedlem pro všechny případy a třeba někde potkám někoho komu tím pomůžu.
Takže až dnes (po opravě) jsem vlastně pocítil kompletní potenciál tohoto motoru a mručím blahem.

wvm005 (0) napsal 28.12.2017 v 01:29

Taky jsem měl tu čest, na 2006 R1200GSA... Ať to jezdí!

• 7.státu za 13.dní - RDGA

Nečekal jsem to, ale po věčném čumění na cestovatelská videa sama manželka navrhla že tam jedem. A kam??? Bylo zadáno pár základních kamenů. Každý si řekl co chce vidět a navrhlo se "kolečko" obsahující: Dolomity, Ver

Typ: Dovolená
    Vloženo: 17.07.2019
    Uskutečněno: 17.07.2019
  • Inspirace z cest 2018

Mlha, zima, hnus - to vše vidím za oknem a tak čumím do map a plánuji cesty na příští rok. Pro Vás obdobně smýšlející přidávám pár inspiračních záběrů z letošních výletů. Já mám v plánu Route des grandes alpes (Savoj

Typ: Dovolená
    Vloženo: 07.12.2018
    Uskutečněno: 07.12.2018
  • Ztopoření (video)

Tak se přiznejte! Kolik z Vás co máte klasické kufry dostalo po prstech, nebo po květáku, nebo Vám jen vítr nechtěně zavíral víko? Není to nic nového, ale na tomhle kufru jsem to ještě neviděl. Takže přišel záblesk v m

Vloženo: 12.06.2018
    Uskutečněno: 12.06.2018