Honda VF 750C (1995)

Vlastník Jirabach
Vloženo 7.6.2017
Aktualizováno 7.6.2017

Moje první velká motorka, vysněný silný bublák.

První dojmy - Obr. Překvapilo mě, jak je silná už "odspodu". První kilomtry jsem se obával, co vše si můžu dovolit. Oproti jiným motorkám má malý rejd, takže otočit se v ulici je skoro problém. Její hmotnost je zase na silnici výhodou. V zatáčkách s nízkým těžištěm proplouvám elegantně. Na hrbolech, kde jsem dříve poskakoval dnes proplouvám.

Průměrná spotřeba - 4.892 l/100km

Chtěl jsem "velkýho bubláka". Tešil jsem se na něj dlouhá léta, než jsem se odhodlal.
Měl jsem skutra na ježdění po městě a na velkou silnici jsem sice občas vyjel, ale uhýbal jsem v provozu, abych nepřekážel.
Dnes se už konečně nebojím a svým zvukem, dávám najevo, že se blíží "velká motorka". Protože je to dědouš (1995) a jako celoživotní strijař s ní cítím, tak mi vyhovuje rychlost 90-100 km/h
Co mi vadí oproti skutru je absence úložnoho prostoru. Na skutru jsem pod sedlo dal dva melouny, tady nevím, kam dát lekárničku. Na brašny teprve šetřím a sháním. Líb se mi jistota držení širokých řidítek, naopak nechápu (a nelíbí se mi) stupačky. Jsou na mě moc vpředu a jízda mi nechutná. Udělal jsem si "zákopy" (opak předkopů) a nesmírně si to pochvaluji.