Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník context
Vloženo 1.6.2017
Aktualizováno 4.12.2019

Na tuto motorku jsem myslel hezkých pár let, první jsem zvažoval starší model ještě FZS 1000, ale pak jsem se koukal na novější verzi a řekl jsem si, proč půjdu do starého, když si více našetřím, můžu mít novějšího, který se mi líbí víc.

Yamaha FZ1 N: chtěl jsem polokapotu
Yamaha FZ8 N/S: Neni to litr a uz bych ji nechtel menit
Yamaha XT1200Z Super Tenere: cena, chtěl jsem motku do 150 tis....

První dojmy - super, jsem z ní unešen do 6000ot./min je to také kotě a v 8 000 ot. už letí jak zajíc po lajně koksu... První jsem měl obavy,že bude velká, těžká, a neohrabaná, ale po usednuti za řídítka mě ta obava přešla. Ale respekt tam je.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro někoho, kdo už má něco najeto na slabších strojích a má více rozumu, určitě ne jako první moto.

Doplňky na motorce - dostal jsem k ní kufr s nosičem a větší plexi, padaky rutan, závažíčka na řídítkách od rutanu, držak Rz. blinkry, cnc páčky

Vezmu to od toho nejlepšího a to je motor. Na rovinu, jede to jak nakopnuta svině do prdele. Když ten motor vytočíš tak si rád že ti neurve ruce a nestíháš řadit. Pak to odřadíš a při brždění motorem, který mimochodem brzdí tak akorát, vstřebáváš hektolitry adrenalinu, stejně jako tvoje trenky to, cos tam nechal, totální nirvána a opojení z akcelerace. Prostě rebelie, takže po tom co si zkusil kolik toho vydrží tvoje koule zkoušíš střed a spodek. Ve středních otáčkách 4-7 tisíc má pořád tolik síly jako Arnold v důchodu a stále máš na zadní 190ce tolik Kw a NM že ti pošle zadek do highsideru. Je to tam a s tím musíš počítat když budeš kroutit pravou. Spodek je krásný, hladký, bez škubání a jiného protestování. Klidně můžeš dát za 6 a jet 50.Na konci dědiny za to vezmeš a je tam 200 km/h.Super že?
Když sem šel poprvé do čtyřválců tak sem si říkal že to bude nuda. Žádný spodek atd. jenže opak je pravdou, ten motor tak trochu klame, dole to není takový agresivní jako u V2 ale táhne tak jemně a pořád na jakýkoliv kvalt což ti způsobí že se kolikrát ocitneš nad limitem a, ani o tom nevíš tak bacha. Mě se to nikdy nestalo protože jezdím hlavou a ne prdelí.

Jinak není problém vyjet trochu dál, zadek začínám cítit po 300km, pak se stejně rozsvítí hladové oko, takže natankuji, protáhnu se a můžeme pokračovat dál. A zatáčky projíždí skoro sama, což je super na rozdíl od Mtčka, kdy jsem ji do zatáček musel tlačit, tady to jde tak krásně, že člověk neví, kdy skončit, takže v serpentýnách je jak doma, a co se týče podvozku řekl, bych, že mi nastavení vyhovuje a nevrtám do toho, jak říká Pepa sršeň, jednou do toho zavrtáš a pak se v tom budeš vrtat pořád, už to nebude jako dřív.
Pneumatiky, jsem použil Pirelli Angel Gt měl jsem s nimi dobré zkušenosti na předchozí motorce, kde se osvědčily, jak slušným nájezdem, tak i dobře držely v náklonu i za chladnějších dnů, co víc si přát.

jo
jo napsal 02.12.19 v 22:53 10b.

Pěkná mašina, dobrý výběr.
Hodně šťastných kilometrů a krátkou zimu.

deivik
deivik napsal 18.11.19 v 18:58

Taky přeji krátké zimy a ať ti stroj slouží !!

deivik
deivik napsal 18.11.19 v 12:04 10b.

krasavec

Ethi
Ethi napsal 01.07.19 v 20:13 10b.

Krásná za 10b. Ať to jezdí

Brumbaal
Brumbaal napsal 03.05.19 v 07:12 10b.

Fazer je skvělá mašina! Super univerzál. Ať ti slouží!