Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník context
Vloženo 1.6.2017
Aktualizováno 20.3.2021

Na tuto motorku jsem myslel hezkých pár let, první jsem zvažoval starší model ještě FZS 1000, ale pak jsem se koukal na novější verzi a řekl jsem si, proč půjdu do starého, když si více našetřím, můžu mít novějšího, který se mi líbí víc.

Motorka koupena od Borca z Opavy - S prodejcem, spokojenost, on chtěl prodat, já chtěl koupit. No coment.

Yamaha FZ1 N: chtěl jsem polokapotu
Yamaha FZ8 N/S: Neni to litr a, uz, bych ji nechtel menit
Yamaha XT1200Z Super Tenere: cena, chtěl jsem motku do určité částky, kterou xt přesahovala a ty levnější měly docela vysoký nájezd km.

První dojmy - super, jsem z ní unešen do 6000ot./min je to také kotě a v 8 000 ot. už letí jak zajíc po lajně koksu... První jsem měl obavy,že bude velká, těžká, a neohrabaná, ale po usednuti za řídítka mě ta obava přešla. Ale respekt tam je. A bude pořád.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro někoho, kdo už má něco najeto na slabších strojích a má více rozumu, určitě ne jako první moto.

Doplňky na motorce - dostal jsem k ní kufr s nosičem a větší plexi, mnou doplněné padaky rutan, závažíčka na řídítkách od rutanu, držak Rz. blinkry, cnc páčky

Průměrná spotřeba - 5.794 l/100km

Po předchozí motorce a celkově dobrým zkušenostem, jsem chtěl zůstat u Yamahy a najít nějakou motorku, která, by měla dobrý výkon a přitom, bych na ní nemusel ležet jak na sportu. Musím přiznat, že táto mašina splňuje mé očekávání, tak jak jsem chtěl.
Perfektní brzdy, široké zadní kolo, které v zatáčkách drží jak přibité a samozřejmě ten brutální výkon, který je nepopsatelný, zátah motoru je uzpůsobený tak, že se dá na 6 jet v pohodě 50kou po městě, a po zatáhnutí za plyn, tam je 180 jen to hvízdne.
Jinak není problém nabalit se na cestu a vyjet trochu dál, zadek začínám cítit po 300km, pak se stejně rozsvítí hladové oko, takže natankuji, protáhnu se a můžeme pokračovat dál. A zatáčky projíždí skoro sama, což je super na rozdíl od Mtčka, kdy jsem ji do zatáček občas musel tlačit, tady to jde tak krásně, že člověk neví, kdy skončit, takže v serpentýnách je jako ryba ve vodě. A, co se týče podvozku řekl, bych, že mi nastavení vyhovuje a nevrtám do toho, jak říká Pepa sršeň, jednou do toho zavrtáš a pak se v tom budeš vrtat pořád, už to nebude jako dřív.
Pneumatiky, jsem použil Pirelli Angel Gt měl jsem s nimi dobré zkušenosti na předchozí motorce, kde se osvědčily, jak slušným nájezdem, tak i dobře držely v náklonu i za chladnějších dnů, co víc si přát.

Danielrider
Danielrider napsal 12.04.24 v 08:08 10b.

Super stroj s líbivým vzhledem

Kadli321
Kadli321 napsal 07.03.24 v 08:50 10b.

Zemin
Zemin napsal 21.02.24 v 17:00 10b.

ERINN
ERINN napsal 30.07.23 v 22:22 10b.

Moc krásná motorka!

Mann
Mann napsal 03.06.23 v 07:32 10b.

V té dnešní smršti nových modelů člověk pomalu zapomíná jak pěkné strojky se vyráběly Ve tvém případě to platí tuplovaně