Harley Davidson XL 1200 S Sport custom (2003)

Vlastník screw13
Vloženo 28.5.2017
Aktualizováno 28.5.2017

Když bylo nebe, bylo potřeba i pekla...tak bůh stvořil ženu. Když byl harley, bylo potřeba ladit!

První dojmy - Prvních zajížděcích 1200km bylo jako soulož přes igelitový pytel...pak sa to stalo, peklo sa otvorilo

Prostě a jednoduše mě baví sportstery, protože k tomu aby se na nich dalo jezdit není třeba tolik kotoučů do flexy, takže jsem se pustil do dalšího kousku.

Můj kdysi druhej haryk byla dvanáctka sportster sport a musím uznat, že to byla jedna z nejlepších motorek, kterou jsem měl. V tý době jsem byl dobrej "vocas", kterej jenom jezdil na mašině po celý evropě a dojel jsem s Hádéčkem až na západní saharu, nikdy mě nenechal. Najel jsem na něm přes kilo a pořád šlapal jak hodinky.

Takže jsem vloni dostal nápad, že si ho zase koupím a nechám ho tak jak je, prostě v originále. Teď bych se sám sobě měl vysmát :D Tenhle nápad mi vydržel do tý doby, než jsem ho vyložil doma z dodávky.
Nejdřív jsem neměl tak maniakální nápady jako obvykle a řekl jsem si, že dám jen řetěz místo řemenu a řidítka.
Jen poznamenám, že jsem ho vybíral sakra dlouho, aby to byla Voňavka...i s Cimlem. Takže to klaplo, 2003 výročák, najeto 7tis po takovým vtipným dědovi, kterej byl klasickej leštič. Jsem se jen bál aby nebyli proleštěný kartery skrz. Tenhle strejda měl doma ještě stejně naleštěnýho shovelheada a k němu pořád za prdelí celkem votravnou bábu, která měla tendenci do všeho kecat. Což byl asi jedinej podnět proč se musel vzdát jednoho motocyklu, jinak by asi leštil a leštil až do skonání světa.

Co se dělo dál...Tak trošku mě začalo vadit jak sporťák "nejede" jak by mi vyhovovalo. Už bylo jasný, jak to dopadne. Základ je přeci začít motorem.
Takže jsem se vzdal skoro novýho čtyřsvíčkovýho motoru a začal se implantovat tenhle zběsilej endžín, krvelačnej po výkonu jako by právě vypadnul z menstruční chýše. Base je X1 s barelama 1250 Revolution a praseckou kompresí kolem 13:1 a čtyřsvíčkovejma hlavama.
Celej motor je postavenej od znova a měl by vydržet díky použitým komponentům celkem hodně. Krmení tohodle počinu zajišťuje SS super E karbec s akcelerační pumpou do kterýho to teče přes velkej kohout. Díky Danovi za Supertrapp, kterej mi dal a Honzovi, kterej ho povařil se svodama, díky tomu si motor krásně odfukuje a je z něho cítit ta správná nasranost.

Nejhorší po seskládání bylo zajíždění. Dal jsem si s ním první jízdu do Pardubic a zpátky. Neskutečně mě svrběli ruce za to zatáhnout, ale vydržel jsem a ručička otáčkoměru se nepřiblížila k hranici 3tis...Strašnej trest, nejradši bych našel nějakýho zajížděče - je to tak ne? Stejný jako s holkou, taky radši zajetou, kterou můžeš zlehka vytáčet a dráždit než nejetou plnou romantickejch ideálů převzatejch ze sledování seriálů.
Druhej zajížděcí trip směřoval do Rakouska, přes Šumavu, tam jsem nasbíral pár set dalších kiláků a přehoupnul jsem se přes tisíc. Pak následovala výměna oleje, kontrola svíček a dalších pár set kiláků následovaných prvním lehčím zatažením. Věděl jsem, že mě to bude bavit, sakra bavit.
Takhle jsem si to představoval, motor svojí sílou rozhodně neudělá ostudu, výkon je cca dvounásobnej kolem od originálu a za krouťák by se nemusel stydět malej bagřík.

Co s tím vyvedu dál se uvidí, ale díky krátkýmu rámu a tlumiči řízení není třeba nějakejch větší zásahů, ale znám se...

Díky všem, kdo se na tomhle projektu podíleli.

Možná dodám nějakej upgrade, když na to přijde.

Zdar všem nepičusům, který jsou v pohodě.
Fuck the system, fuck the authorities and everyone who is trying to take our freedom.
Good luck a nenechte se vysrabit s stk a podobným buzérem.

LiborHD
LiborHD napsal 10.08.17 v 18:24 10b.

Boží

PanCanaLL
PanCanaLL napsal 21.07.17 v 15:06 10b.

super popis, jsi pašák! 10b

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 04.06.17 v 00:14 10b.

Špageťák
Špageťák napsal 02.06.17 v 11:06

Hezky a vtipně popsáno. Docela by mě zajímalo v jakejch cenovejch výšinách se tvoje dosavadní poladění tohohle stroje pohybuje. Pro HD mám velikou slabost. Důvod proč ho nemám byla cena.

paulie_gsxr
paulie_gsxr napsal 02.06.17 v 03:39 10b.

Pecka nenechat se vysrabit- a vo tom to je!