Honda Sky (2002)

Vlastník Peekay
Vloženo 28.5.2017
Aktualizováno 28.5.2017

Prskolet, jako přibližovadlo po nejbližším okolí.

První dojmy - Lehce ovladatelný, bezúdržbový. Prostě skútr o kapacitě 50ccm. Velkým kladem je vzhled, dodnes se s ním stačí někde zjevit a minimálně vykouzlí úsměv na tváři. Kór s takovým medvědem jako jsem já.

Při výběru to byla klasická rozpočtovka. Potřeboval jsem hlavně něco na přiblížení ku škole, respektive k nejbližšímu hromadnému dopravnímu prostředku.

Seznamování nebylo z nejlepších. Při zkušební jízdě v bazaru jsem to hned poslal pod první křoví. Prostě se mi sekl plyn... No a tak bylo o koupi rozhodnuto :D Postupem času jsme zjistil že se nevrací jak má, vlastně to dělá doteď, ale už jsem si na to zvykl a neřeším to :)

Motorka prakticky od koupě (2006) doteď nepotřebovala žádnou údržbu, pouze měněny pneu, doléván benzín a olej a párkrát měněna baterie. Baterku ani nepotřebuje, má jak elektrický tak manuální startér - stačí nakopnout a jede. Bez akumulátoru má klakson dokonalý zvuk kachny, ale bolí z toho noha.

Brzdy fungují skvěle, teda minimálně ta přední. Vzadu je bubnový systém na lanko, takže žádné velké výkony zde nelze očekávat. V zásadě mě nikdy nezklamaly.

Výhodou futuristický vzhled, člověk nepotřebuje vestu a každý si Vás všimne, dále praktický držák pod budíky a i ten budík lze použít na zavěšení nákupu. Stačí dolévat benzín a olej a bude to jezdit ještě deset let.

Nevýhodou - pneu (Pirreli), nevím proč ale nikdy jsme tolikrát nepíchnul. Zadní duše měněna snad 4x, přední dvakrát. K nasrání je absence stupaček pro spolujezdce (ano i dva to uveze, dokonce i tři), ten má pak pouze možnost vlát chodidly, nebo je nacpat na přední plochu, což není moc pohodlné.

Za mne nelze než doporučit, pokud máte cesty okolo komína, na nákupy a nebo jen tak pro srandu.

mildanek72
mildanek72 napsal 30.05.17 v 21:45 7b.

praktické vozítko body dolů za variator ale kola super