Suzuki GSX-R 600 (2006)

Vlastník Dave27
Vloženo 25.5.2017
Aktualizováno 25.5.2017

Moje první V4 Japonka, která mě uchvátila především svým vzhledem.

Triumph Daytona 675: Nebyl ani jeden na prodej...
Yamaha YZF-R6: Hezký stav lehce přes finanční možnosti

První dojmy - Někdo tomu nainstaloval dva zbytečný válce navíc, ale není to úplně špatný. :)

Původní cíl hledání byl Triumph Daytona 675, ale vzhledem k tomu že se během letošního roku objevili na inzerci asi 3 kusy, tak nějak jsem to vzdal a soustředil jsem se na R6 a GSXR. Rok výroby byl jasný- 2006+, v tom roce podle mně motorky začly vypadat tak nějak moderně. Vzhledem k tomu, že jsem chtěl motorku s alespoň tak nějak ověřitelnou historií(tj. serviska nebo původ ČR), nebyl výběr uplně snadný, protože u 90% motorek co jsem vybral, jsem narazil na nějakou nesrovnalost při oveřování přes Cebii(první roky tu najede každá motorka 8tis.km za rok a pak zahádně roste nájezd 1000km/rok).
Po pár měsících hledání jsem ale narazil na tohle Gixero, km seděly, stav vypadal dobře, takže jsem si jí odvezl domů.
První zkušenosti...je to můj první čtyřvál, takže je to něco hodně jinýho, ale zatím mě to docela baví. Motorka je se suchou váhou okolo 165kg docela příjemně lehká a obratná, krásně padá do zatáček a brzdy(ačkoliv s Brembo na Ducati se srovnávat moc nedají) taky nejsou špatný. Jak by řekl Clarkson, výkonu není nikdy dost, ale zatím mi to tak nějak stačí, i když jsem to teď trošku udusil origo výfukem, kterým jsem nahradil nevzhledný laďáky co byly na motorce. Co se týče vzhledu, sundal jsem nepěkný zadní sedlo, nahradil ho krovkou a taky jsem sundal zadní stupačky, takže se mi teď motorka jako monoposto s výfukem dole u zadního kola mooc libí, jen se chystám časem pořídit nějakej kratší laďák, ať může jet i vypadat jak bych si přál.
Posez není nic extra nepohodlného, i když 400km za den je podle mě maximum. Nedávno jsem se odhodlal k výletu do Ingolstatu-muzea Audi (který mimochodem stojí za prd), a 700km za jeden den bylo pro mě dost přes čáru. Do těch 400km je ale Gixero příjemný společník.
Celkově můžu motorku rozhodně doporučit, je krásná, rychlá a spolehlivá...co víc si přát. Zatím jsem teda rozhodně spokojen a vzhledem k neklesajícím cenám mojí vysněné Panigale, spolu ještě nějaký pátek určitě zůstanem. :)

cebeer
cebeer napsal 29.05.17 v 10:50 10b.

Nechce se věřit, že je to 11 let stará motorka. Je pořád krásná a technicky taky stačí. Takže co dodat ? Hodně štěstí na cestách.

Wejcee
Wejcee napsal 25.05.17 v 15:43 10b.