Yamaha XV 535 Virago (1991)

Vlastník chatra
Vloženo 25.5.2017
Aktualizováno 9.8.2023

Malý Virgl ze začátku výroby.
Bez ABS, ESP...
Tuto motorku řídíš sám, bez pomoci německých inženýrů.

První dojmy - Lehká, jednoduchá, snadno ovladatelná a předvidatelná motorka + V-dvouhrnek, kardan, absence elektroniky a celková jednoduchost - ocenil bych větší výkon, šestikvalt a pohodlnější sedlo

Virago jsem chtěl už v pubertálních letech, tento sen jsem si aspoň částečně splnil pořízením této motorky pro slečnu, kterou už omrzelo dělat batůžek.
Půllitrový, karburátory krmený, vzduchem chlazený dvouvál do V. Nemá význam ho moc vytáčet, má hodně plochou charakteristiku. Pětirychlostní převodovka jde i po letech hladce, bez vyskakování rychlostí a nehučí, jen neutrál se musí trochu hledat.
Přední jednokotouč spolu se zadním bubnem stačí na ubrždění této lehké motorky a začátečník se nemusí bát toho, že by nechtěně zablokoval zadní kolo. Brzdy se dobře dávkují a zadní snese hrubší zacházení.
Přední klasická teleskopická vidlice a zadní kyvka s dvojicí tlumičů poskytují přesně to, co jsem čekal. Na kochačku kolem kila ideální. Trochu mě překvapilo, jak se mi v zatáčkách při malé rychlosti motorka snaží vyrvat řidítka z ruky, ale pokud to člověk označí jako vlastnost, dá se s tím žít. Jen po každém rozjezdu hledám stupačky, což je dáno zvykem na jiný stroj.
Spolujezdec tam nebude, má vlastní motorku.
Díky brašnám je úložného prostoru tolik, že nevím, co s ním dělat.
Spotřebu neřeším a zatím nemám ani orientačně změřenou.
Motorka je na silnici, dobrovolná jízda terénem je, díky její koncepci, vyloučená. Ve městě najde taky využití, tam bude poutat pozornost díky zvuku a vizáži. Její klasický design nestárne.
Delší cestování je možné, jen ze sedla už po hodině pěkně bolí prdel. Tady vidím prostor k vylepšení.

Paprička
Paprička napsal 26.03.18 v 21:13 10b.

Pro baťůžek nádhera. Sním o tom, že můj baťůžek zaplane zájmem také řídit motocykl.

chatra
chatra napsal 29.05.17 v 16:43

Díky všem za velmi kladné ohlasy! Bude to ale chtít hodně práce, než bude Virgl vypadat tak, jak bych si představoval.

žižala.
žižala. napsal 25.05.17 v 16:37 10b.

Dobrá volba.

Casey.
Casey. napsal 25.05.17 v 14:33 10b.

Best gay bike ever!

Bágio1969
Bágio1969 napsal 25.05.17 v 12:01 10b.

Hezká klasika, já mám stroj taky na kochačku tak přeji krásné kochací vyjížďky.