Aprilia SL 750 Shiver (2010)

Vlastník T-renc
Vloženo 25.5.2017
Aktualizováno 25.5.2017

Svižná, hravá, obratná, všechny komponenty ladí jak esteticky, tak funkčně. První má motorka, kde jsem spokojený s tím, jak vyšla z továrny.

Kawasaki ER 6N: Je sice levnější, ale Shiver je top ve své třídě.
MV Agusta Brutale 675: Za stejné peníze mnohem starší rok výroby.

První dojmy - První dojem: super! Líbí se mi taková, jaká je. Okamžitě padla do ruky. Manželka má z ní stejné pocity. Palivové mapy: super! Hledal jsem lehčí a obratnou motorku s dostatkem výkonu, která by mi dokázala nahradit maxi skútra při dojíždění do práce, na občasné svižné svezení, a měla šmrnc.

Motorku bych doporučil pro - Shiver není okruhovka, i když dravější vzhled a sportovnější pozice jezdce by k tomu někoho mohly svádět. Je vhodný pro začátečníky i zkušené jezdce. Má pohodlné sedlo pro řidiče i spolujezdce, na krátké a středně dlouhé trasy je vynikající, Na velmi dlouhé trasy a dovolenkové cestování k moři by jí chyběl větší výkon. Navíc když k ní přidáte kufry nebo brašny, už nemá ten šmrnc, když brašny sundáte a zůstane tam ta trubková konstrukce vše pěkné je rázem pryč.

Doplňky na motorce - Vyšší turistické plexi.

Je to pěkná motorka, každý se za ní otočí, už v základu je perfektní. Všechny klady jsem popsal v jiných odstavcích, pouze bych se opakoval. Záporem může být to, jak je univerzální. Někteří by to s tou univerzálností chtěli přehánět, a pak jim "chybí" výkon, přední vidlice je příliš měkká, nad 150 km/h na ní příliš fouká, má malý úložný prostor, režim Rain nikdy nevyužiju, atd. Já jsem si ji vybral proto že je právě taková, a proto jsem s ní spokojený a nic bych na ni neměnil. Kdo by chtěl ty ostatní věci, musí se poohlédnout po jiné motorce.

speroure
speroure napsal 14.02.19 v 23:38 10b.

Super Aprilka!

CagivaRider
CagivaRider napsal 03.07.17 v 23:43 10b.

Jedna z nejhezčích motorek

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 27.05.17 v 22:22 10b.

Michal_KA
Michal_KA napsal 26.05.17 v 15:46 10b.

Super Motorka (o: vyborny vyber, urcite ti bude robit radost ako nam (o:

T-renc
T-renc napsal 26.05.17 v 08:27

To já mám výhodu v tom, že když někam pojedu, nebudu sám. Do sajdy se toho vejde. Nebo pojedeme i se skútrem. Scarabeo má 3 kufry. Proto Shivera nechávám tak jak je.