Yamaha YZF-R125 (2015)

Vlastník oadam
Vloženo 24.5.2017
Aktualizováno 24.5.2017

Minulý rok na podzim jsem se z ničeho nic rozhodl, že chci motorku a vlastně nevím jak jsem bez ní do teď mohl žít. Udělal jsem řidičák (nečekaně napoprvé), přečkal dlouhou zimu a na jaře jsem si udělal radost. A již teď mohu říct, že jsem neudělal chybu.

Honda CBR 125R: důvod neuveden
Honda XL 125V Varadero: důvod neuveden

První dojmy - Jedním slovem paráda! Jelikož to byla má první jízda po autoškole, tak ta volnost jet si kam chceš v kombinaci s úžasným pocitem z jízdy.. no prostě orgáč. Viz recenze.

Rozhodoval jsem se právě mezi YZF, CBR a Varanem. Jelikož nejsem žádná kost a kůže, rád jím a občas si zacvičím, tak jsem hledal motorku, na které bych nevypadal jako vosa na bonbónu.
Vzhledem k tomu z nabídky hned vypadlo CBRko, které spíše než motorku připomíná motokolo. Dělal jsem na něm autoškolu a když za mě ještě sedl instruktor, no vypadali jsme hrozně. Vzhledově to taky není žádná hitparáda, což se ale netýká nového modelu (od r. 2011), který dostal celkem pěkný facelift a dalo by se o něm přemýšlet, ale v době, kdy jsem moto sháněl nebyla žádná pěkná nabídka.
Další možností byl Varan, ale YZF ho porazila vzhledem.
Svou krasavici jsem koupil s nájezdem 12 000 km, jedná se o rok výroby 2015, takže model po faceliftu, který se od starého liší v detailech. Ty ho však posouvají o level dál a oproti staršímu modelu se mi líbí mnohem více. Na živo vypadá ještě lépe jak na fotkách. Hned jak jsem ji viděl, tak bylo rozhodnuto.
Nyní k samotné motorce. Jsem naprosto spokojen a na začátek bych si nepřál nic jiného. Sportovní posez, který však není nijak zvlášť nepříjemný a dají se v něm absolvovat i delší trasy. Výborný motor, který patří ke špičce mezi čtyřtaktními dvácami, ani nevím na co jede, protože průměrná spotřeba 2 litry je neskutečná. Motor se rád vytáčí a ve vyšších otáčkách se cítí dobře. Do 100 km/h motorka jede krásně, s mými 85 kily se bez problému i s mírným větrem rozjede na 110 ve vzpřímené poloze a když zalehnu tak se dostanu na nějakých 120-125. Na nějaké cesty po dálnicích to tedy rozhodně není, na to motorka ani není dělaná, nicméně když na to přijde, tak žádná brzda provozu nejste.
Aktuálně mám na motorce najeto 14 000 km a neměnil bych, snad nám to spolu vydrží ještě dlouho a budeme šťastní jako do teď.

Pnak99
Pnak99 napsal 12.08.17 v 19:54

mohu se zeptat jakou tam davas chladici a brzdovou kapalinu ?

Pnak99
Pnak99 napsal 12.08.17 v 19:53 10b.

Normik
Normik napsal 25.05.17 v 12:23 10b.

Pěkná