BMW F 650 GS (2001)

Vlastník spritetom
Vloženo 24.5.2017
Aktualizováno 24.5.2017

Moje první Enduro. Hned na začátku mě trochu potrápilo, ale snad už to bude ok.

Husqvarna SM 610: důvod neuveden
Husqvarna SM 610: důvod neuveden

První dojmy - Ze začátku mi to přišlo,jako traktor, jak jsem nebyl zvyklý na jednoválec a oproti Hondě co jsem měl 4 roky, je to hotový vibrátor na kolech. :D

Delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou zpomalit a pustit do světa Hondu Cbr 600 co jsem měl a jedno vystoupení za jízdy mě v tom rozhodnutí utvrdilo. Motorku jsem nechal opravit v Motorabidus ( nedaleko Přeštic a můžu jen doporučit, práce včetně lakování na jedničku) a zkusil jí dát ještě jednu sezónu šanci, jestli se to ve mě nezlomí.
Nezlomilo a tak jsem jí nabídl k prodeji a přemýšlel co pořídit místo ní.

Vybrat nějaké enduro byl boj, nakonec byly dva kandidáti, Husqvarna SM 610 a pak nečekaně díky kámošům, co na nich jezdí BMW F 650 GS. Jeden z nich mi jí přivezl ukázat, ať moto vidím pořádně naživo, půjčil mě svézt (díky Mildo) a bylo rozhodnuto, že budu chtít právě BMW.

Motorku mám krátce, ale už došlo na výměnu spojky (bohužel klouzání nebylo díky starému oleji) a sundat ten boční kryt je vážně paráda, tady to hoši nevymysleli úplně nejlíp, ale zmákl jsem to. Zároveň jsem musel vyměnit chladič, který byl lepený a po pádu na blátě mezi pastvinami v cca 10 - 15km to začalo prosakovat. Já byl nasraný, ale přihlížející krávy mi tleskaly ve stoje. :D

Takže motorku jsem měl týden a už jsem jí musel odstavit a rozebrat a to se vyplatí. :D Ale doufal jsem v lepší zítřky.

V celé republice jsem našel dva chladiče, vzal jsem ho od pána z Kralup nad Vltavou a tímto mu posílám dík za rychlé a férové jednání. :)

Zároveň jsem chtěl zkontrolovat napínák rozvodového retězu, protože se mi řetěz zdál až moc volný a čekal mě šok. Napínák měl na okraji co je u šroubu, který ho zakrývá skleplou hranu a byl úplně zajetý - takže jsem nebyl daleko od možného potkání motoru.

Nový napínák, trošku rozdíl co ? :D

Super, jsem fakt klikař, po chvíli shánění jsem objednal nový napínák, mezitím přišel chladič, spojka, tak jsem motorku složil a jak mlsnej kocour chodil okolo a čekal na napínák. Ten přišel samozřejmě až po víkendu, ale konečně mi motorka zase vibruje spokojeně pod zadkem a snad jsem si to vybral s těma opravama a začne se hlavně jezdit.

Ještě pořád si na motorku zvykám, ale pomalu mě to začíná bavit. Tam kde Honda řvala, že jedu jak posera 100-120km/h si to Báwo na rozdíl od ní užívá a já taky. Klikaté okresky jsou něco přesně pro ně a se správným obutím ( není to můj případ :D ) zvládne i nějaký terénj. Myslím si, že šestka by vůbec nebyla na škodu. Jen si musím zvyknout na to, že motor nemá takový brzdný účinek jako měl u Hondy, tam stačilo ubrat plyn a motorka hned razantně zpomalovala.

brak05
brak05 napsal 07.09.17 v 21:44 10b.

Palec nahoru a spoustu bezproblemovych km přeji :)

spike-cz
spike-cz napsal 27.05.17 v 18:14 10b.

hycomat
hycomat napsal 26.05.17 v 23:30 5b.

Štvorvalec brzdil motorom lepšie, ako jednovalec?

Zdeny1
Zdeny1 napsal 24.05.17 v 08:29 10b.

pěkný

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 24.05.17 v 08:17 10b.