BMW R 1200 R (2013)

Vlastník kratop00
Vloženo 21.5.2017
Aktualizováno 30.7.2021

Vloženo: 14.02.2021, Uskutečněno: 14.02.2021, Stav tachometru: 57758 km, Zhlédnuto: 26x

Na 3 roky jsem se odmlčel a teď když hledám novou práci, mám trochu času přispět do svého motodeníčku.
To co tu teď píši je jen moje úvaha nikomu to nevnucuji. Nevím jak vy ostatní, ale za tu dobu co jezdím po silnicích autem, kamionem nebo na motorce jsem zažil havárky a krizové situace kde jsem se štěstím vyvázl jen se škrábanci. Neříkám, že všechno byla chyba těch druhých. Na druhou stranu když jedete v zimě 70km/h rychlostí všichni vás předjíždí a pak stejně dostanete smyk a skončíte v příkopu přemýšlíte „co jsem mohl udělat líp“. Je těžké odhadnout jestli padesátikilometrová rychlost by vás do příkopu nedostala taky. Nebo jedete lesem předpisovou rychlostí a vyskočí vám před motorku srnka. Myslíte že šedesátkou do ní nevrazíte když vyskočí 5m před vaši motorku? Myslíte, že nespadnete? Spadnete, motorku rozbijete víceméně stejně, a můžete i umřít.
Málo kdo si to uvědomuje, ale ježdění na čemkoliv(včetně sáněk, lyží, koně atd) je adrenalinová činnost a čím víc jezdíte tím víc zvyšujete riziko nějaké nehody a ne že ne. Kdo se tím i živý a zažil nějakou nehodu tak se nějak smířil, že může i umřít, a ti co nesmírili toho nechají. Ničím si stejně nepomůžou, protože na člověka číhá smrt v podobě rakoviny, přepadením sociálně slabším etnikem se zbraní kvůli peněžence ve které máte tisícikorunu, fundamentalistou který když vás zabije se dostane do nebe bude tam dovádět se 72 panami (a to ani neví jestli budou hezké), nebo na vás spadne strom při hledání hub na smaženici, kousnutí jedovatým hadem v exotické destinaci. Řekněme si to bez obalu. Člověk se bojí umřít. Říká se tomu pud sebezáchovy. I když od narození je smrt dříve nebo později nevyhnutelná. Ne nejsem cynik ani se nechci rouhat. Jen si myslím, že současná hysterie je zbytečná. Pominu-li sebe, ano vadilo by mi když by umřel někdo koho mám rád, ale to je život. Každý by měl být zodpovědný sám za sebe, a nespoléhat na stát reprezentovaný poslanci a ministry kteří nas v mediích přesvědčují, že zrovna oni jsou ti mesiáši s ANO bude líp. Nejsem nadšený s nošení roušek, ale nežiju tady sám a snažím se respektovat lidi kolem sebe ikdyž to nejsou moji nejbližší přátelé. Někdo se bojí nemocí víc někdo míň respektuju to. Můj rodič nadává na lidi co nenosí v roušku v obchodě nebo v MHD, nadává, že opozice nepodpoří vyjímečný stav...v podstatě nadává na všechno čemu nerozumí (teda myslí si že rozumí proto do toho kecá). Koronáč mužu chytit s rouškou i když budu s nakaženým 5 vteřin a kdo mi vyvrátí že ne? Ano riziko může být nepatrné, ale je. Nikdo ani po roce nemůže s přesností říci kolik lidí nemoc prodělalo, jestli ji něměl i vícekrát za rok. Každý by si měl sám říct jestli kontakt s větší skupinou lidí mu stojí za to riziko. Můj názor je otevřeme všechno co vláda zakázala, a já sám se rozhodnu jestli mi to riziko, že se tam nakazím stojí za to. Takže i když bude 10 motorkářských akcí na které jsem dřív jezdil chci sám zvážit jestli na některou půjdu. Třeba bych nešel na žádný sraz, ale zakazovat lidem podnikání když mě tím nijak neomezují je nesmysl.

O motorkářích se říká, že to jsou rebelové kteří nerespektují pravidla silničního provozu, dárci orgánů a jiné. Z toho usuzuji, že nějaký koronáč neřeší a se smrtí jsou smíření. Pro mě nejezdit na motorce by bylo jako smrt. Jako když pivaři řekneš, že už se nikdy nenapije piva, protože je v tom alkohol a ten navykový a zabíjí. No fuj to mě teď napadla ošklivá myšlenka.

Aby tato úvaha končila pozitivně. Když poslouchám teorie co by lidi měli nebo neměli dělat v době koronaviru, tak si dovolím napsat svoji teorii. Kdo jezdí na motorce nemůže chytit koronavirus, protože koronáč neumí řídít a ani nemá rychlejší motorku než kdokoliv z vás. Navíc když máte na hlavě přilbu zkuste s ní vrazit do koronaviru. Budete mile překvapeni. Přilba bude bez škrábnutí. Takže až to půjde sedněte na svoje stroje a prostě tomu koronáči ujeďte.

Zdar všem co ještě zbyl v této době zdravý rozum.

elvis78 (133) napsal 28.09.2023 v 12:20

vím že je to už teoreticky neaktuální, ale souhlasím se vším. Roušky mi ani nepřipomínej
ta doba ukázala také kdo je kdo

martinmatd (0) napsal 02.05.2021 v 22:43

Super. Tohle klidně podepíšu.

rudirt (45) napsal 09.04.2021 v 19:59

Souhlas!

Tommp3 (1) napsal 20.02.2021 v 20:38+1

Pali3x čoveče ty mě vidíš do hlavy. Mám na to stejný názor. Tož hlavně ať už slevou sračky z asfaltu a vyvětráme plíce od koróny a těch vládních hovadina. máš to za 1*

pali3x (40) napsal 14.02.2021 v 19:49+1

Pekne napísané
O život môžme prísť akýmkoľvek spôsobom. Aj keby sme sedeli zatvorení doma, môžme ochorieť a... Človek nikdy nevie, kedy to príde. Preto je dobré zmieriť sa s tým a samozrejme neriskovať... Nespraviť niečo len preto, že sa niečo môže stať, je skoro rovnaké ako nežiť
Pred časom som si povedal, že ak si nesplním motorkársky sen, tak raz budem ľutovať. Na druhej strane jazdím tak, aby som sa vždy vrátil a jazdu si užil. Našťastie nie som typ, ktorý potrebuje rýchlu a riskantnú jazdu.
Akurát včera som videl jedno video... Chlapík išiel na motorke neskutočne rýchlo, síce to zvládal ako profík, ale na bežnej ceste to nemá čo hľadať. Stačí moment a...

Na cestách viac jazdím autom ako motorkou a mám pocit, že väčšina motorkárov jazdí zodpovedne. Dnes majú možno mladí nevýhodu, že sú za pár peňazí dostupné extrémne silné motorky. Kedysi sa začínalo na Jawách, MZ... Navyše kým sme sadli na motorku, mali sme toho veľa "nabicyklovaného", takže 1 stopé vozidlo nám nebolo celkom cudzie.
Prajem všetkým rýchly príchod novej sezóny

33.petr (115) napsal 14.02.2021 v 18:39+1

se.te na koronavirus,šuk.jte a hlavně jezděte....super napsáno,souhlas...

Piki (61) napsal 14.02.2021 v 18:07+1

Už je to dlouhé a chce to vyjet ven

6573 (46) napsal 14.02.2021 v 15:13

...dobře napsáno

• Vědci potvrdili, že jízda na motorce má pozitivní vliv

Převzato z tohoto článku. A je to potvrzeno! V rámci výzkumu, který provedla Kalifornská univerzita v Los Angeles (UCLA) vyplývá, že jízda na motorce má pozitivní vliv na vaše zdraví. Snižuje totiž v těle množství láte

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.01.2019
    Uskutečněno: 24.01.2019
  • 2.3. zloděj nebo vtipálek

Nedávno jsem se si říkal, že už jsem dlouho nic nenapsal o motorkaření do svého deníku. Dneska jsem se dokopal k tomu, abych si otestoval akční kamerku GoPro Hero 5. Mrknul jsem na radar a zjistil, že se nejvíc bouřek

Vloženo: 09.06.2018
    Uskutečněno: 09.06.2018
  • 2.2. Komboška

Už jsem to před lety psal do deníku. Za to, že tu dneska jsem bez následku po havárce vděčím štěstí v neštěstí a dobrému oblečení. Už když jsem hledal motorku do které půjdu hledal jsem i oblečení. Zaujal mě inzerát uži

Vloženo: 28.05.2017
    Uskutečněno: 27.05.2017