BMW R 1200 R (2013)

Vlastník kratop00
Vloženo 21.5.2017
Aktualizováno 30.7.2021

Vědci potvrdili, že jízda na motorce má pozitivní vliv na zdraví

Vloženo: 24.01.2019, Uskutečněno: 24.01.2019, Zhlédnuto: 14x

Převzato z tohoto článku.
A je to potvrzeno! V rámci výzkumu, který provedla Kalifornská univerzita v Los Angeles (UCLA) vyplývá, že jízda na motorce má pozitivní vliv na vaše zdraví. Snižuje totiž v těle množství látek, které způsobují stres.

V nové neurobiologické studii, která byla zveřejněna, se říká, že jízda na motorce až o 28 % snižuje látky způsobující stres. Kromě toho zvyšuje pozornost, srovnatelně s tím, jako byste vypili hrneček kávy.

Výzkum vedli tři vědci z institutu neurovědy a lidského chování a ti vliv jízdy na motorce na stav lidského těla zjišťovali tak, že motorkářům monitorovali mozkovou a srdeční aktivitu a složení krve před jízdou, při jízdě po předpřipravené 22minutové jízdě na motorce a po ní, v autě, ale pak i při odpočinku. Výzkumu se účastnilo na 50 zkušených motorkářů.

Výzkum na kalifornské univerzitě mohl proběhnout jen díky podpoře značky Harley-Davidson, která ho financovala. Heather Malenshek, viceprezidentka pro marketing a značku k tomu řekla: „Využíváme nejnovějších technologií, díky kterým chceme přesunout naše zaměření z výhradně exkluzivních motocyklů i na další segmenty. Dává proto smysl využít technologii k prozkoumání vlivu samotné jízdy na jezdce. Výsledky dr. Vaughna a jeho týmu nám pomohou vysvětlit, co jezdci už 116 let zažívají v sedle našich motocyklů.“

Piki (61) napsal 24.01.2019 v 18:07

Ano, je to potvrzeno. Jen nevím jak Harley s tou elektrikou zaujme, protože je to bez zvuku takové jalové

PIki

• 2.4. Motorkář a smrt...koronavirem

Na 3 roky jsem se odmlčel a teď když hledám novou práci, mám trochu času přispět do svého motodeníčku. To co tu teď píši je jen moje úvaha nikomu to nevnucuji. Nevím jak vy ostatní, ale za tu dobu co jezdím po silnicích

Typ: Reportáž
    Vloženo: 14.02.2021
    Uskutečněno: 14.02.2021
  • 2.3. zloděj nebo vtipálek

Nedávno jsem se si říkal, že už jsem dlouho nic nenapsal o motorkaření do svého deníku. Dneska jsem se dokopal k tomu, abych si otestoval akční kamerku GoPro Hero 5. Mrknul jsem na radar a zjistil, že se nejvíc bouřek

Vloženo: 09.06.2018
    Uskutečněno: 09.06.2018
  • 2.2. Komboška

Už jsem to před lety psal do deníku. Za to, že tu dneska jsem bez následku po havárce vděčím štěstí v neštěstí a dobrému oblečení. Už když jsem hledal motorku do které půjdu hledal jsem i oblečení. Zaujal mě inzerát uži

Vloženo: 28.05.2017
    Uskutečněno: 27.05.2017