BMW R 1200 R (2013)

Vlastník kratop00
Vloženo 21.5.2017
Aktualizováno 17.8.2018

2.3. zloděj nebo vtipálek

Vloženo: 09.06.2018, Uskutečněno: 09.06.2018, Stav tachometru: 34384 km, Zhlédnuto: 334x

Nedávno jsem se si říkal, že už jsem dlouho nic nenapsal o motorkaření do svého deníku.
Dneska jsem se dokopal k tomu, abych si otestoval akční kamerku GoPro Hero 5. Mrknul jsem na radar a zjistil, že se nejvíc bouřek hromadí na severu. Takže volba padla na přehradu Orlík která je od Prahy na jih. Nastavil jsem navigaci, kamerku a hurá na trip. Po necelých dvou hodinách okreskových cest jsem na místě.
Zaparkuju motorku na kraji hráze na levém břehu. Sundám rukavice a přilbu a dám si malé občerstvení.
Vezmu si kabelku s doklady a radeji i přilbu. Obvykle přilbu a rukavice nechávám na motorce. Říkal jsem si, na co by mi někomu byla propocená přilba a rukavice?
Jenže dnes mám na přilbě kameru, a o tu by zájem asi byl.
Jdu jen kousek cca 100m pomalu, abych si protáhl nohy. Celá procházka netrvala víc jak 8 minut. Za tu dobu mě minuli 2 týpci na skůtru kteří jeli proti mně když jsem šel od motorky po přehradě a pak asi 3 osobní auta. Pak se vrátím k motorce omrknu meteoradar, abych se podíval jak jdou mraky. Pak už jen nastavím na mobilu navigaci a jdu se ustrojit. Když jsem si zapnul přilbu začnu hledat rukavice. Na motorce nejsou ani kolem ní. Přemyšlím co jsem s nimi naposledy dělal. Sebou jsem je nebral na procházku. Nechal jsem je přece na řídítkách. Tak se vrátím zpět na přehradu jestli jsem je náhodou nevzal sebou. Třeba jsem si to jen neuvědomil. Na přehradě rukavice nebyly. Nebyly nikde kolem motorky, ani pod vedle stojícím autem. Pořád se utěšuju, že jsem jen roztržitý. Po pár minutách se začínám smiřovat s tím, že mi je někdo ukradl. Přemýšlím kdo a proč to udělal? Tipuju, že to byli ti týpci na skůtru. Viděli mě, že jdu od motorky na přehradu. Takže asi zavětřili, že se hned tak nevrátím.
Jsem docela cíťa když si něco zničím nebo ztratím. Tato príhoda mi zkazila celý výlet. A to nemluvím o tom, že teď budu mít Orlickou přehradu spojenou s tím, že mi tam někdo ukradl rukavice.
Nevím proč to někdo udělal. Za kolik může střelit rok staré propocené rukavice? Divím se, že si dotyčný nevzal i moji tašku s klíči od bytu co mám na nosiči nebo držák na mobil.
Kdyby snad někdo četl tento zápis a náhodou viděl v bazaru takové rukavice jaké jsou na fotce dejte mi vědět.
Aby moje příhoda nekončila pesimisticky. Snad ty ukradene rukavice zloděj někomu levně prodá a dobře mu poslouží jako mně před lety když jsem potkal srnku. Já si koupím neplánovaně nové a život půjde dál. Doufám, že jsem si na nějakou dobu vybral svůj díl smůly.

Komentáře k zápisu
kratop00 napsal 11.06.2018 v 13:07

Už jsem si včera objednal nové úplně stejné.
Tak snad mi vydrží dýl.
Zase mě asi budou chvili tlačit než se vymačkají na moji ruku, ale co už.
Jsem asi moc slušný člověk. Vzít si něco položené na cizí motorce nebo autě to chce asi trochu pokřivený charakter. Pochopil bych kdyby ležely někde na zemi a v okolí nebyla žádná motorka, ale i tak bych je nevzal. Myslel bych si totiž, že někomu spadly na zem a ještě se pro ně vrátí.

SlimM napsal 11.06.2018 v 12:34

Tak to vážně naštve!

• 2.2. Komboška

Už jsem to před lety psal do deníku. Za to, že tu dneska jsem bez následku po havárce vděčím štěstí v neštěstí a dobrému oblečení. Už když jsem hledal motorku do které půjdu hledal jsem i oblečení. Z

Vloženo: 28.05.2017
    Uskutečněno: 27.05.2017
  • 2.1. Phoenix

24.5.2014 pro mě na dlouhé 3 roky přestalo existovat motorkaření. Bylo to těžké období. Tehdy pár měsíců před havárkou rozchod s přítelkyní, pak samotná havárka na motorce, a aby toho nebylo málo tak

Typ: Koupě
    Vloženo: 28.05.2017
    Uskutečněno: 21.05.2017
    Komentářů: 4
  • Paní ja nejsu pilot

Už je zima a tak toho už moc nenajezdím, takže mám čas zase něco napsat. K napsání této příhody mě motivoval zápis v deníku taneček uživatele N_i_C. Přemýšlel jsem co mě při motorkaření překvapilo a

Vloženo: 11.12.2017
    Uskutečněno: 01.06.2013