BMW R 1200 R (2013)

Vlastník kratop00
Vloženo 21.5.2017
Aktualizováno 30.7.2021

Vloženo: 28.05.2017, Uskutečněno: 27.05.2017, Stav tachometru: 27297 km, Zhlédnuto: 20x

Už jsem to před lety psal do deníku. Za to, že tu dneska jsem bez následku po havárce vděčím štěstí v neštěstí a dobrému oblečení.
Už když jsem hledal motorku do které půjdu hledal jsem i oblečení. Zaujal mě inzerát uživatele schmidke kde inzeroval značkovou kombinézu BMW. Domluvili jsme si termín a hurá do Třešťi.
Byla to první vyjížďka na motorce když nepočítám cestu od bývalého majitele. Byla to i cesta která ve mě probudila vzpomínky na předešlou práci a havárku. Ale pěkně popořadě.
Dřív něž jsem jsem nabral směr Vysočina tak jsem zajel do Renocaru do Brna, abych se poptal na nějaké díly co je třeba na motce vyměnit, aby byla v mých očích dokonala. Kromě cen dílů jsem tam potkal týpka který tam přijel na servis/konzultaci motorky a tak jsem s ním prohodil par slov a odjížděl s kontaktem na nějakého mechanika z Pytína který prý dovede opravit BMW za lidovější ceny. No uvidím...
Pak teda hurá směr Rosice, Třebíč, Třešť. Když jsem tak projížděl místy kde jsem dříve hodnotil škody na polích (byl jsem v pojišťovně zemědělský likvidátor) začaly se ve mě mísit pozitivní vzpomínky na práci kterou jsem rád dělal a negativní na kolegy kvůli kterým jsem musel odejít. Měl jsem co dělat abych se soustředil na cestu. Na motorce v mírně nelegální rychlosti by se nesoustředění v těchto končinách nemuselo vyplatit.
Nakonec jsem zdárně dorazil. Schmidke je fajn týpek a ikdyž mi kombinéza nepadla tak jsem si alespoň hezky pokecal. Jestli si to přečte tak dodatečné díky za osvěžující nápoj. Rozhodně je to člověk kterého kdykoliv rád uvidím a mám si s ním co říct.
Cestou zpět jsem to vzal přes Třebíč, Rešice,... Při projíždění Rešicí. Jsem náhodou na trefil na akci army nadšenců viz foto. Pokecal s lidmi kteří obdivovali moji motorku a já jejich motorku nebo transportéry. Natrefil jsem i na pána který přijel na šestkovém CBRku a mimo jiné si stěžoval, že v jeho letech (76) už nemá s kým jezdit. Docela mě to pobavilo. Když jsem se zeptal kam jede, že bych se přidal. Řekl, že na Hatě za kurvama . Ani ne tak kvůli sexu, ale jen si rýpnout e zeptat se kolik stojí. Snad budu mít taky za 35 let zdraví a chuť jezdit na motorce za holkama na Hatě.
Poslední část cesty vedla místem kde jsem před 3mi lety potkal srnku. Autem jsem tam projížděl několikrát, ale tak jak teď mě to nerozhodilo. Před očima se mi začaly promítat vzpomínky na náraz, kotrmelce a 2 denní pobyt v břeclavské nemocnici. Teď si uvědomuji, že jsem se tak zabral do vzpomínek, že si vůbec nepamatuji 300m cesty. Probral mě až železniční přejezd v Poštorné. Dojel jsem ve zdraví, potkal fajn lidi, počasí na jedničku takto jen nezakřiknout.

• 2.4. Motorkář a smrt...koronavirem

Na 3 roky jsem se odmlčel a teď když hledám novou práci, mám trochu času přispět do svého motodeníčku. To co tu teď píši je jen moje úvaha nikomu to nevnucuji. Nevím jak vy ostatní, ale za tu dobu co jezdím po silnicích

Typ: Reportáž
    Vloženo: 14.02.2021
    Uskutečněno: 14.02.2021
  • Vědci potvrdili, že jízda na motorce má pozitivní vliv

Převzato z tohoto článku. A je to potvrzeno! V rámci výzkumu, který provedla Kalifornská univerzita v Los Angeles (UCLA) vyplývá, že jízda na motorce má pozitivní vliv na vaše zdraví. Snižuje totiž v těle množství láte

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.01.2019
    Uskutečněno: 24.01.2019
  • 2.3. zloděj nebo vtipálek

Nedávno jsem se si říkal, že už jsem dlouho nic nenapsal o motorkaření do svého deníku. Dneska jsem se dokopal k tomu, abych si otestoval akční kamerku GoPro Hero 5. Mrknul jsem na radar a zjistil, že se nejvíc bouřek

Vloženo: 09.06.2018
    Uskutečněno: 09.06.2018