BMW R 1200 R (2013)

Vlastník kratop00
Vloženo 21.5.2017
Aktualizováno 17.8.2018

Po 3 letech strádání a postrádání jsem nakonec sehnal stejnou, ale mladší model který má hezčí budíky.

Motorka koupena od jirka76 (Dobruška)

BMW R 1200 GS Adventure: nesmyslně drahé bazarovky
Honda CB 1100 RS: byla mi malá jako ostatně většina asijských motorek

První dojmy - Věděl jsem do čeho jdu, takže žádné překvapení nebylo. Rozdíl o proti předešlé je v díře na nalévání oleje do motoru a trochu jinak tvarované sedlo.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo z ní dosáhne nohama dolů. Klidně i pro začátečníka který má pud sebezáchovy. Podvozek a brzdy ledacos vyžehlí a odpustí.

Doplňky na motorce -

Cruise control - vynikající vychytávka. Úleva pro pravou ruku na dálnici při rychlých přesunech. Všiml jsem si, že se snižili vibrace říditek a tím pádem mravenčení ruky. Originál závažíčka jsou trochu těžší jak ty od Wunderlichu. cena 2600 korun

Zadní taška na nosič od Wunderlichu. Decentní bobek do kterého dávám kabelku s doklady, klíče a 2 lahvičky 0,3l s pitím pro případ ztroskotání. Já už jsem tuto brašničku měl na minulém BMW, ale při havárce se utrhly oba pásky. Než to nechat draze opravit postačili 2 cvočky a silné ruce co ty pásky a brašnu prorazi skrz. cena cca 2200 korun.

Eloxovaný nástavec na řadičku od Wunderlichu. Mám bílé boty a furt mě štvalo, že mám od té gumy na řadičce černou špičku na botě (dělají to z nějaké levné gumy nebo co). Blbé je že ta sranda stojí skoro 1000 korunek.

Držák telefonu/navigace na řídítka Interphone. V balení je i nepromokavý obal na 6 palcový telefon. Zkoušel jsem tam dát 4 palcovou navigaci do auta a drží tam bez toho, že by v obalu cestovala když klopíte zatáčku. Co mě trochu mrzí, že obal nemá díru pro kabel. cena 999 korun

Origo boční kufry BMW. Já je koupil z druhé ruky fungl nové za 2/3 ceny. Ještě v zámcích vyměnit stavítka na můj klíč k motorce a jsem na 100% připraven. Origo kufry doporučuju, protože origo držáky kufrů nehyzdí motorku.

Napíši spíš co mě čeká.
1. opravit odečítání benzínu. Céž znamená vyměnit řídící jednotku, protože šikula co to spravoval tam prostě dal nějakou z RTéčka...bych se picnul.

Co už jsem udělal.
Přezutí pneu na Michelin Pilot 2. Ty co byly na motce už byly skoro sjeté a špatně už se v nich klopily zatáčky. Výměna brzdových destiček + origo boční kufry BMW. Sehnal jsem origo výfuk za 3tis. (to pišu pro ty co inzerují origo výfuk za 5 a více tisíc).

spike-cz
spike-cz napsal 10.06.18 v 07:41 10b.

Motce palec nahoru, ale deníku tleskám. Máš dar psát krásně a ladně. Jen tak dál a kolama dolů.

katafura
katafura napsal 20.07.17 v 22:17 10b.

Ahoj.
Pěkná barva a spousta vychytanejch doplňků .
Tak teď už jen jezdit a opatrně na srnky.

kratop00
kratop00 napsal 03.06.17 v 08:49

Jasně to je kousek.Do arealu za 20e nepůjdu pokecame někde venku.