Gilera Nexus 500 (2004)

Vlastník Ma-Gor
Vloženo 13.5.2017
Aktualizováno 4.9.2019

skvely stroj na kazdodenni jezdeni do prace za kazdeho pocasi.. delsiho vyletu se rozhodne nezalekne ani s batuzkem..

Piaggio Beverly 500: nemá tak sportovní vzhled
Yamaha T-max: ve stejné cenové hladině jako nexus vypadá o dekadu starší.hezky design je až u skutru 100tkc a výš

První dojmy - o designu se nemusim zminovat, ten je z hlediska roku vyroby naprosto dokonalej..skvele brzdi, sedi a jede za 3,5l. co me naopak zklamalo silne, je velikost kufru. ten je opravdu az smesnej. po xmaxovi je to doopravdy k smichu..

Doplňky na motorce - pan Akrap...lepsi prubeh vykonu a jde ochotneji do otacek..

po zkusenosti s yamahou xmax je nexus neuveritelne jistej na silnici. zadna dira v zatacce nic ho nerozhodi, jede jak.na kolejich..muzu si dovolit daleko vetsi divocinu jak s maxem.
brzdi skvele, leva packa ktera rozdeluje brzdeni na vsechny tri kotouce je perfektni. 52% dozadu,48% dopredu brzdiciho ucinku..za jedna..
svetla super, komfort pro spolujezdce neni uplne na top kategorie. x max byl na jizdu ve dcouch lepsi ..
servis zatim nevim a ani zadne poruchy.. mam najeto v celku nic, a vzhledem k stari a najezdu 36tkm jen otazkou casu co a JAK prijde..uvidime..preju si to nejlepsi, cekam to nejhorsi..

Po prvnich par stovkach kilometru muzu napsat par postrehu. muj nex se diky prubehu vykonu nejlepe citi mezi 90-150. to jede jak blazen..ale dole bych to cekal vetsi..ten rozjezd mam lepsi, ale ne o tolik co bych cekal od Xmaxe co jsem mel.. popremyslim o nejakym variatoru. uvidim. ladak prijde urcite, jede jak strela, ale naprosto potichu. uplne me to desi, jak o me nikdo nevi..
plexi mam od Mallosi lehke kourove aerodynamicke.

najeto 1000 km.
stacilo vymenit brzdovku za kafe a uz to brzdi lepe..na lepsi zatah jsou 27g valecky a oproti puvodnim 29g a je to znat, skutr je ve strednich rychlostech hbitejsi. a pri pridani plynu je zvuk diky vyssim otackam takovej hrubsi-lepsi.
mozna tomu prispel kevlarovej remen od mallosi. nedelal jsem kompromis a nechal si doporucit to nejlepsi..

zatim je to o stupen lepsi skutr, nez jak jsem si ho privezl domu. jen ten ladak je potreba..

najeto 3000 km

zatim vse funguje tak jak ma. ladak opravdu zlepsil prubeh vykonu a zvuk je super. dalsim mym krokem bude jednoznacne multivar a lepsi vzduchovy filtr..

Zatim vse funguje jak ma. Po zime jsem jen dobil baterku a diky servisu jeste v listopadu mam klid par mesicu. Vymenil jsem vzduchovy filtr, dal pratelny KN a je to celkem znat..skutr jde i podle zvuku daleko hladceji a ostreji od nizsich otacek. Diky ladaku je dost poznat rozdil. Rozdil jsem ucitil az tak 200-300 kilaku po vymene... Kdyz se mi bude darit, mozna vymenim za nahace. Uvidime..:)
Po 11tkm muzu rict, ze doopravdy skvely skutr. Pres tyden mestska stika a pres vikend si v klidu vyjedu na vylet...

taxmen
taxmen napsal 26.01.18 v 05:04 10b.

Ahoj. Doporuč mě nějaký držák na mobil - navigaci. Viděl bych to za plexi za řidítkama. Díky.

Ma-Gor
Ma-Gor napsal 07.06.17 v 13:51

dik za info, ja mam v okoli nekolik nexusu a vsichni si ho nemuzou vynachvalit. prej uplne jinej skutr..

nikod
nikod napsal 06.06.17 v 21:21 10b.

Mě variator mallosi strhl tisicihran na klice a go byla na svete. Gilera 180 fxr

Piki
Piki napsal 14.05.17 v 13:58 8b.

Nádhera...

Ma-Gor
Ma-Gor napsal 13.05.17 v 18:55

dekuju, podle meho nazoru je to nejzhezci skutr vubec..jede pilu i pohodu. vazne super. kufr je opravdu maly, 1x integralka se vejde, ale pak uz jen lekarna s vestou