Kawasaki Versys 650 (2010)

Vlastník burak
Vloženo 6.5.2017
Aktualizováno 9.9.2018

Vloženo: 10.11.2017, Uskutečněno: 10.11.2017, Stav tachometru: 42512 km, Zhlédnuto: 16x

Sezona je bohužel u konce, tak se jí pokusím nějak shrnout. Když jsem versyse na jaře kupoval, tak jsem sám nevěděl do čeho jdu a jestli mě vůbec bude cestovní enduro a cestování všeobecně bavit. Nikdy jsem nejezdil žádné velké dálky a většinou to byly kratší svižné projížďky, ideálně v teplotách kolem 25 stupňů . Říkal jsem si, že když najedu 6000km (akorát na výměnu oleje), tak že budu spokojený, protože se to zdaleka nepřibližuje mému nájezdu za poslední roky. S motorkou jsme se hodně rychle sžily a můj strach jestli to je pro mě to pravé byl hodně rychle pryč. Kupodivu mě ježdění a cestování na ní bavilo čím dál víc a i přes špatné počasí hlavně v první polovině léta jsem toho najezdil na svoje poměry opravdu dost. Někdy v polovině září jsem měl už najeto svých plánovaných 6tis. km a vzhledem k počasí jsem si říkal, že už je to asi konečná, ale díky aprílovému počasí, kdy se ještě objevilo spoustu pěkných dnů, kterých jsem využil na max, jsem toho ještě spoustu najezdil a to i v počasí kolem 12 stupňů. Nakonec jsem se dostal na 9005km, během kterých jsem si ježdění na verysovi velmi užil. Bohužel jsem se letos nedostal do Alp jak bylo původně v plánu, ale čechy jsou krásné, když člověk ví kam a alespoň mám o to větší motivaci do příští sezony, kdy už je v plánu jet přes alpy až do jižní Francie. Snad to opět nezůstane pouze u plánu.
Jinak co se týká motorky a její údržby, tak nemůžu říct křivé slovo, protože kromě běžného servisu jsem neřešil jediný technický problém. Dvakrát jsem měnil olej se kterým jsem pokaždé měnil i olejový filtr, protože to není taková položka, aby se vyplatilo na tom šetřit. Vzduchový filtr výměnu už taky potřeboval, protože po jeho výměně se krásně srovnal volnoběh se studeným motorem, takže určitě budu měnit každé jaro.
Momentálně už je motorka důkladně umytá, zbavená všech zbytků much, řetěz vyčištěný a namazaný, takže už zbývá akorát počkat až skončí zima, která bude dloooouhá

• Výměna řetězovky

Řetězovka už měla nejlepší kilometry za sebou, tak jsem pročetl nějaké recenze a zvolil řetězovku od značky ČZ ve zlaté barvě. Když už jsem to nechával dělat, tak jsem rovnou nechal pro jistotu vyměnit všechny 3 ložiska

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 11.10.2017
    Uskutečněno: 11.10.2017
  • Severní čechy a Krušné hory

Zima už je skoro za rohem, tak jsem musel využít toho, že bylo po dlouhé době relativně hezké počasí a naplánoval jsem si okruh přes celé severní Čechy. Cesta z Loun přes Mělník, Dubou, Mimoň a Děčín vyšla dobře, ale jak

Vloženo: 29.09.2017
    Uskutečněno: 28.09.2017
  • Dovolená ČR

Po dlouhém rozhodování kam s mými kamarády Benym a Dolym nasměrujeme naši letošní motodovču padlo rozhodnutí, že místo Alp naplánujeme okružní jízdu po ČR. Já si sice stál za Alpami, ale byl jsem přehlasován, tak mi nezb

Typ: Dovolená
    Vloženo: 02.09.2017